19 دی: یکی از مراجع تقلید شعیان پیشرفت حوزه را در سال های بعد از نقلاب خصوصا سال‌های اخیرخوب توصیف کرد و گفت: باهمه این پیشرفت‌ها با نقطه مطلوب فاصله داریم و باید تلاش نمود و همه باید به مدیریت حوزه کمک کنند.

آیت الله العظمی حسین نوری همدانی در دیدار آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه در سخنانی از خدمات چشمگیر و جهادی آیت الله اعرافی در این سال‌های مدیریت حوزه تشکر و نکاتی را برای دوره جدید مدیریت وی متذکر شد.

وی بیان کرد: حوزه علمیه در سال‌های بعد انقلاب و خصوصا در سال‌های اخیر، تحول چشم گیری داشته و باید برای رسیدن به حدکامل آن تلاش کرد و زحمات آیت الله اعرافی بسیار ارزشمند بود و من از ایشان تشکر می‌کنم.

این مرجع تقلید، پیشرفت حوزه را در سال‌های اخیرخوب توصیف کرد و گفت: با همه این پیشرفت‌ها با نقطه مطلوب فاصله داریم و باید تلاش نمود و همه باید به مدیریت حوزه کمک کنند.

وی آیت الله اعرافی را شخصیتی ممتاز، مخلص، توانمند و پرتلاش دانست و بیان داشت: تلاش طلاب درحوادث غیر مترقبه خصوصا سیل سال گذشته و بیماری کرونا بسیار خوب بود و از آنان تشکر می‌کنم.

آیت الله نوری همدانی، وضعیت اقتصادی و معیشت مردم و خصوصا طلاب را نگران کنند توصیف نمود و گفت: ما در حدتوان کمک می‌کنیم، ولی باید مشکل اساسی حل شود، مردم عده‌ای از معممین را می‌بینند که مشغول کار حکومتی و اداری هستند و وضع تقریبا مناسب دارند، اینجور تلقی می‌شود، اوضاع اقتصادی همه طلبه‌ها آنگونه است درحالی که اکثرطلاب وضع اقتصادی مناسب ندارند.

وی به عمق بخشی بیشتر در متون حوزوی توجه به اخلاق و هجرت طلاب به شهرستان‌ها را مورد تأکید قرار داد و گفت: توجه و نظارت علمی در حوزه‌های شهرستان‌ها باید بیشتر شود.

این مرجع تقلید در پایان با تشکر مجدد از زحمات آیت الله اعرافی برای موفقیت وی دعا کرد.

خاطرنشان می‌شود: در ابتدای این دیدار مدیر حوزه‌های علمیه، گزارشی از عملکرد مجموعه حوزه و برنامه‌های آینده بیان کرد.

  • نویسنده :
  • منبع :