19 دی: رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از کاهش ۲۰ درصدی رعایت پروتکل های بهداشتی در قم خبر داد و گفت: روز گذشته ۱۴۰ نفر کرونایی در بیمارستان‌های قم بستری شدند.

محمدرضا قدیر در جلسه ستاد پیشگیری کنترل و مبارزه با کرونا ویروس اظهار کرد: ۷۵ درصد تست‌های انجام شده در خصوص کرونا این روزها مثبت می‌شوند.

وی افزود: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در قم کاهش یافته و از ۸۰ درصد به ۶۲ درصد رسیده است که از مردم درخواست می‌کنیم با وجود اینکه خسته و کلافه شده‌اند اما بدانند که عدم رعایت آنها منجر به افزایش بیماران خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه روز گذشته ۱۴۰ نفر کرونایی در بیمارستان‌های قم بستری شدند، گفت: در اوج کرونا در اسفندماه تعداد بستری‌های روزانه در قم ۱۶۰ نفر بود.

وی با تأکید بر اینکه کرونا یک واقعیت است و باید بدانیم که این ویروس با ما هست و باید با ویروس زندگی کنیم، گفت: بیمارستان امام رضا(ع) آماده پذیرش بیماران کرونایی شد و از اول مهر بیماران را بستری می‌کند.

قدیر در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه از آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه که دستور حضور نیروهای جهادی در بیمارستان‌ها را دادند، قدردانی می‌کنیم، تصریح کرد: تمامی پزشکان و پرستاران شاغل در واحدهای ستادی دانشکاه نیز باید جهت ویزیت بیماران کرونایی مشارکت داشته باشند.

  • نویسنده :
  • منبع :