19 دی: دبیرکل حزب الله با بیان اینکه مسلمانان هیچ گونه توهین و اهانت به این پیامبر اعظم(ص) را تحمل نمی‌کنند، گفت: مسلمین دفاع از کرامت پیامبر خود را بالاترین اولویت‌ها می‌دانند.

دبیرکل حزب الله لبنان طی سخنرانی جمعه شب بر اهمیت احترام به پیامبر عظیم الشان اسلام و مخالفت با هرگونه توهین به ساحت مقدس ایشان تاکید کرد.

سید حسن نصرالله در ابتدای این سخنرانی میلاد پیامبر اکرم (ص) و هفته وحدت را به تمام مسلمانان جهان تبریک گفت.

دبیرکل حزب الله اظهار داشت: حضرت محمد رسول الله (ص) معجزه زنده‌ای تا روز قیامت دارد که تمام دوران شاهد آن هستند و آن کتاب مقدس قرآن است که خداوند بر قلب پیامبر نازل فرموده است.

سید حسن نصرالله افزود: اینکه این کتاب مقدس علیرغم تمام تلاش‌ها برای تحریف آن به این شکل دقیق حفظ شده است، خودش یک معجزه است. بزرگترین دستاورد حضرت محمد (ص) دستاورد انسانی است که توسط ایشان محقق گردید و آن همانا تحول عمیق و عظیم در جامعه شبه جزیره عرب بود.

پیامبر اکرم(ص) در شبه جزیره عرب تحول انسانی ایجاد کرد

دبیرکل حزب الله تصریح کرد: تحول انسانی عظیم در شبه جزیره عرب توسط حضرت محمد (ص) محقق گردید و مبنایی برای تغییر جهان را تشکیل داد. تمام مسلمانان این نبی مکرم را مقدس و محترم می شمارند و علیرغم محبت به تمام انبیا، اولیا و صالحین به هیچ انسان دیگری این اندازه قداست و احترام قائل نیستند.

سید حسن نصرالله گفت: از مهمترین نکات اجتماعی مسلمانان ایمان آنها به جایگاه و عظمت پیامبر اکرم محمد (ص) است و پیامبر را کاملترین انسان و بزرگترین و نزدیکترین مخلوقات به پروردگار متعال می دانند.

دبیرکل حزب الله با بیان اینکه مسلمانان هیچ گونه توهین و اهانت به این پیامبر اعظم را تحمل نمی کنند، تصریح کرد که مسلمین دفاع از کرامت پیامبر خود را بالاترین اولویت ها پیش از تمام منافع و دیگر محاسبات می دانند.

سید حسن نصرالله درباره حادثه شهر نیس فرانسه هم گفت: گروه‌های اسلامی این گونه اقدامات و اقدامات مشابه آنچه در گذشته و چه در آینده را محکوم کردند و این گونه حملات مردود است. اما مقامات فرانسه یا غیره نمی توانند مسئولیت جرمی را که یک شخص معین مرتکب شده به گردن دین وی یا پیروان این دین بیندازند. اگر یک شخص مسیحی مرتکب چنین عملی که در فرانسه روی داد، می شد آیا کسی می توانست بگوید مسئولیت این جنایت برعهده مسیحیان جهان است؟

دبیرکل حزب الله ادامه داد: آمریکا امروز در تمام نقاط جهان مرتکب جنایات می شود و آنها به کشتار صدها هزار نفر در این جنگ ها اعتراف کرده اند آیا یکی از مسلمانان مسیحیان را به دلیل اینکه رئیس جمهور آمریکا مسیحی است بخاطر این جنایات متهم نمود؟

سید حسن نصرالله با بیان اینکه احترام به اسلام به عنوان یک دین آسمانی مستلزم عدم استفاده از عباراتی همچون «تروریسم اسلامی» و «فاشیسم اسلامی» است، افزود: اگر برخی از مسلمانان به اسلام لطمه بزنند این به دیگران حق نمی دهد که به اسلام توهین کنند. اندیشه تروریسم تکفیری که قتل را تنها بخاطر اختلاف افکار مجاز می داند توسط کشورهای غربی در منطقه ما حمایت می شود. غرب باید ابتدا به دنبال مسئولیت های خود درباره گروه های تفکیری بگردد.

غربی‌ها از تروریسم تکفیری در منطقه حمایت می‌کنند

دبیرکل حزب الله ادامه داد: دولت های اروپایی و آمریکا از گروه های تکفیری در سوریه و عراق حمایت و آنها را تامین مالی کردند. رسول اکرم و امت اسلام هیچ ارتباطی با جنایات گروه های تکفیری ندارند. آمریکایی ها و اروپایی ها باید در رفتار خود برای بکارگیری تروریست ها به عنوان ابزاری در نقشه های سیاسی و جنگ ها تجدیدنظر کنند. بکارگیری این نوع ابزارها باید متوقف شود وگرنه بهای این اشتباهات را خواهند پرداخت.

استفاده ابزاری از آزادی بیان در غرب

سید حسن نصرالله با بیان اینکه بحران از آنجا آغاز شد که یک نشریه فرانسوی کاریکاتورهای توهین آمیز علیه رسول اکرم (ص) منتشر کرد، تصریح نمود: مقامات فرانسه بجای حل موضوع وارد جنگی اینگونه شدند و تکمیل کننده کاریکاتورهای موهن شدند. مقامات فرانسه بجای حل پیامدها باید علل بحران را حل کنند. ما شواهد زیادی داریم که مقامات فرانسه آزادی بیان را در مورد مسائلی که نسبت به اهانت به ساحت پیامبر اکرم حساسیت کمتری دارند سرکوب می کنند.

دبیرکل حزب الله ادامه داد: روژه گارودی فیلسوف فرانسوی یک بحث آکادمیک پیرامون سوء استفاده از موضوع هولوکاست مطرح کرد اما به زندان محکوم گردید. آزادی بیان در فرانسه و اروپا مطلق نیست بلکه به ملاحظات امنیتی و سیاسی بستگی دارد. هنگامی که هر چیزی به اسرائیل لطمه بزند آزادی بیان در فرانسه متوقف می شود و شواهد زیاد است. چرا آزادی بیان زمانی که صحبت از دشمنی با یهودیان باشد متوقف می شود؟ امیدواریم و خواستار این هستیم که در خصوص مفهوم آزادی بیان بویژه زمانی که به مقدسات اهانت می شود، تجدیدنظر به عمل آید.

سید حسن نصرالله خطاب به مقامات فرانسه گفت: باید به درمان این اشتباه بزرگ فکر کنید و به ریشه بازگردید. اجازه ندهید این تجاوز، این اهانت و این تمسخر ادامه پیدا کند. اهانت به کرامات انبیای ما امری است که هیچ مسلمانی در جهان نمی پذیرد.

دبیرکل حزب الله خطاب به مقامات فرانسه افزود: این رویارویی که برای ادامه آن پافشاری دارید به زیان شما خواهد بود. اگر فرانسه بخواهد به این وضع ادامه دهد منافعش در رابطه با جهان اسلام چه خواهد شد؟ مسئولیت حل آنچه امروز روی داده است به عملکرد مقامات فرانسه بستگی دارد.

تمجید از مردم یمن بخاطر دفاع از ساحت پیامبر اسلام(ص)

سید حسن نصرالله با اشاره به حمایت مردم یمن از ساحت پیامبر اکرم (ص) گفت: شاهد هستیم که مردم یمن علیرغم محاصره و جنگ در این کشور میلاد نبی اکرم را جشن می گیرند و از وی دفاع می کنند. باید در خصوص قرائن پررنگ حضور مردم یمن در صحنه دفاع از نبی اکرم (ص) علیرغم تمام دشواری ها تامل نمود. جهان و مسلمین باید به عقبه ایمانی و دینی آنچه دیروز در یمن مشاهده کردیم بنگرند. باید جریان بزرگی در جهان عرب برای فشار جهت پایان دادن به جنگ ظالمانه علیه یمن تشکیل شود و این کمترین وظیفه است.

دبیرکل حزب الله تصریح کرد: بزرگترین کاری که امروز مسلمانان می توانند برای نبی اکرم محمد (ص) انجام دهند حمایت از مردم یمن است.

تشکیل دولت لبنان

سید حسن نصرالله با بیان اینکه یازده روز دیگر و در روز شهید حزب الله سخنرانی خواهد کرد، افزود: تداوم دولت پیشبرد امور در لبنان ممکن نیست و قرائن حاکی از فضای مناسب و مقبول برای تشکیل دولت است. همه با هم همکاری خواهیم کرد و تشکیل دولت را تسهیل می کنیم. الان وقت مناقشات داخلی در لبنان نیست.

وظیفه همگان در زمینه شیوع کرونا

دبیرکل حزب الله درباره شیوع کرونا هم گفت: مجدداً تکرار می کنم که تساهل در زمینه مقابله با کرونا امری غیراخلاقی، غیرانسانی و غیر شرعی است. مواجهه با این ویروس برعهده همه از جمله دولت و مردم است و تنها مسئولیت وزارت بهداشت نیست.

  • نویسنده :
  • منبع :