19 دی: رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان تهران، از برنامه این مرکز برای توزیع ۳۰۰ هزار ماسک ارزان قیمت از سوی مساجد استان از روز دوشنبه خبر داد.

حجه ‌الاسلام‌ سیدناصرالدین نوری زاده روز یکشنبه در نشست هماهنگی اجرای منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص آگاهی بخشی و اطلاع رسانی حداکثری به صورت محله محور در خصوص مبارزه با ویروس کرونا که با حضور مسولانی از سپاه و سازمان های تبلیغات اسلامی، بسیج، امور مساجد، فرهنگی هنری شهرداری تهران در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی همراه بود، در سخنانی گفت: ۷۰ مسجد در پایتخت دارای درمانگاه های بسیار خوب و بعضا تخصصی هستند.

وی افزود: در همه این مساجد امکان سرویس دهی تخصصی درمانی وجود دارد و می توان از این مساجد بعنوان پایگاه های خدمات رسانی به بیماران کرونایی استفاده کرد.

رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد همچنین با بیان اینکه، در چهارناحیه استان تهران جلسات هم اندیشی مساجد تهران برگزار می شود، افزود: طبق تشخیص و اعلام درخواست ستاد کرونا استان تهران هرمسجدی در هر نقطه ای از تهران بلافاصله در اختیار این ستاد قرار خواهد گرفت.

نوری ادامه داد: حمایت‌های مادی و معنوی در مساجد آغاز شده است و در مرحله اول از فردا دوشنبه ۱۲ آبان ماه ۳۰۰ هزار عدد ماسک ارزان قیمت در مساجد توزیع خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اولویت اصلی در بخش مردمی موضوع بهداشت و درمان است، بیان کرد: در زمینه موضوعات پزشکی نیازمند مجوزهای لازم هستیم. در ۱۵ مسجد شهر تهران امکان معاینات اولیه و ارجاع افراد به درمانگاه‌های تخصصی ایجاد شده است.

  • نویسنده :
  • منبع : ایرنا