19 دی: «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا بامداد امروز (جمعه) به وقت تهران با ادعای بروز تخلف و تقلب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد که اگر رای‌های قانونی شمرده می‎شد، ما به راحتی پیروز می‎شدیم.

رئیس جمهور آمریکا گفت که نظام این کشور فاسد است و رای‎گیری پُستی، این نظام را نابود کرده است.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا بامداد امروز (جمعه) به وقت تهران با ادعای بروز تخلف و تقلب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد که اگر رای‌های قانونی شمرده می‎شد، ما به راحتی پیروز می‎شدیم.

رئیس جمهور آمریکا گفت: ما داشتیم در ایالت‌ها با اختلاف خوبی برنده می‌شدیم اما ناگهان برتری ما از دست رفت. اگر رای‌های قانونی شمرده شوند، ما به راحتی پیروز می‎شویم.

ترامپ افزود: به حزب جمهوری‌خواه، چهار میلیون رای اضافی، اضافه کرده‌ایم که این رقم بزرگی در تاریخ این حزب به شمار می‎رود.

 وی ادامه داد: نظرسنجی‎ها کاذب و جعلی با هدف منصرف کردن طرفداران ما از رفتن به پای صندوق رای طراحی شده است.

رئیس جمهور آمریکا تصریح کرد: دموکرات‌ها هرگز باور نکردند که با صداقت می‌توانند پیروز شوند و همینجا تقلب را شروع کردند، ده‌ها میلیون رای پستی بدون هیچ گونه نظارتی وارد شد.

ترامپ گفت: در پنسیلوانیا با فاصله زیادی از بایدن برنده شده‌ام، اما این فاصله بعدا کاهش یافت و در حال حاضر برگه های رای جدیدی رو شده است و اجازه نظارت و بررسی هم به ما نمی‌دهند.

وی ادامه داد:دموکرات‌ها مانع ورود ناظران انتخاباتی ما به مراکز شمارش آرا می‌شوند؛ به دلیل اینکه می‌خواهند آرای ما را بدزدند، ولی ما اجازه نخواهیم داد.

ترامپ اضافه کرد: چیزهای وحشتناک می‌شنویم. ما نمی‌تونیم اجازه بدهیم که انتخابات به این شکل به سرقت برود، نمی‌توانیم اجازه بدهیم برای کشورمان چنین اتفاقی بی‌افتد، احتمالا یک روند قانونی طی شود و نهایتا قضات باید حکم بدهند.

وی گفت که شمارش چندین ایالت آوردگاه شمارش آرا تا ساعت‌ها شروع نشد تا دیرتر نشان دهند و رای‌‌هایی که بعدا رسیدند اسم بایدن بود. آرا نباید پس از انتخابات شمارش شود.

نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: اکنون آرا در پنسیلوانیا بدون اینکه زمان رای و مُهر داشته باشد، دارند خوانده می‌شود، در میشیگان آرا را کپی می‌کردند و کارکنان انتخاباتی در مقابل اعتراض ناظران گفتند، اینطور نیست و آنها را خارج کردند.

  • نویسنده :
  • منبع : تسنیم