19 دی: رئیس‌جمهور آمریکا با صدور بیانیه‌ای به‌ شدت از «نبود شفافیت در روند شمارش و تأیید آرای انتخاباتی» در این کشور انتقاد کرد.

 دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه در بیانیه‌ای ضمن انتقاد از نبود شفافیت در انتخابات آمریکا اعلام کرد که این نبود شفافیت تنها به انتخابات ریاست جمهوری امسال محدود نمی‌شود.

ترامپ درباره فرایند شمارش و تأیید آرای انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا تصریح کرد: ما معتقدیم که مردم آمریکا شایسته شفافیت کامل در شمارش آرا و تأیید انتخابات هستند و این مسئله دیگر مربوط به یک انتخابات خاص نیست، بلکه به صداقت و درستی کل فرایند انتخاباتی ما مربوط می‌شود.

وی افزود: ما از ابتدا گفته بودیم که همه آرای قانونی باید شمرده شود و همه آرای قانونی نباید شمرده شود، اما در هر مرحله‌ای از کار با مقاومت دموکرات‌های در این زمینه مواجه شدیم.

رئیس جمهور آمریکا که در آستانه شکست در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار گرفته، خاطرنشان کرد: ما این فرایند را از تمامی جنبه‌های قانونی پیگیری خواهیم کرد تا مردم آمریکا به دولت ما اعتماد داشته باشند. من هرگز در مسیر مبارزه برای شما و برای کشورمان کوتاه نخواهم آمد.

  • نویسنده :
  • منبع : تسنیم