19 دی: رئیس دفتر سیاسی حماس با تاکید بر اینکه جانبداری از اسرائیل از سیاست‌های ثابت همه دولت‌ها در آمریکا بوده است، گفت: ترامپ رفت در حالی که قدس برای همیشه می‌ماند.

«اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) روز شنبه گفت که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا که به دنبال نابودی مسئله فلسطین بود، رفت و ناپدید شد، در حالی که قدس می‌ماند و هرگز ناپدید نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، هنیه این سخنان را طی نطق خود در اولین کنفرانس آنلاین «پیشگامان بیت المقدس» ایراد کرد، که به مدت دو روز با شعار «بیت المقدس یک امانت است ... عادی سازی خیانت است» توسط «ائتلاف جهانی حمایت از قدس و فلسطین» و مرکز «روابط ترکیه و جهان اسلام» (مستقر در استانبول) به طور مجازی با مشارکت شخصیت‌های ۷۰ کشور در حال برگزاری است.

هنیه طی یک سخنرانی ویدئویی گفت: «این کنفرانس همزمان با ارزیابی‌ها و خبرها از احتمال ناپدید شدن دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از صحنه سیاسی جهان برگزار می‌شود.»

وی افزود: «این مرد (ترامپ) که می خواست مسئله فلسطین را منحل کند، ناپدید شد در حالی که قدس هرگز ناپدید نخواهد شد.»

رئیس دفتر سیاسی حماس با درخواست از امت اسلامی و عربی برای ایستادن در برابر سازش با رژیم صهیونیستی گفت: «سازش بیانگر وجدان امت نیست. راهی است که پشیمانی می‌آورد، زیرا فلسطین امانت است و سازش ندامت.»

هنیه گفت: «ما باید سطح حمایت خود را (از آرمان فلسطین و قدس) از سطح قدرت نرم به سطح حمایت از طریق قدرت اسلحه و پول و با استراتژی سیاسی منتقل کنیم.»

وی بر لزوم پیچیده شدن طومار درگیری و کشمکش در داخل امت اسلامی تاکید کرد و گفت: «ما باید به مرحله ورود امت واحده به درگیری با دشمن اصلی یعنی اسرائیل ورود کنیم.»

رئیس دفتر سیاسی حماس درباره وجود دام توهم سیاسی در خصوص بازگشت به مذاکرات هشدار داد و گفت: «ما می‌دانیم که سیاست دولت‌های پیاپی در آمریکا در خصوص موجودیت رژیم صهیونیستی ثابت و از اصول آن است.»

هنیه تاکید کرد که گروه‌های فلسطینی، گام‌ها برای ایجاد آشتی ملی و پایان دادن به اختلافات را کامل خواهند کرد تا یک دولت وحدت ملی و یک مجلس ملی در فلسطین تشکیل شود و سازمان آزادی بخش فلسطین نیز از نو بازسازی شود.

  • نویسنده :
  • منبع : فارس