19 دی:‌ منابع صهیونیستی از تغییر مسیر یک هواپیمای صهیونیستی و حرکت آن به سمت مکه مکرمه و جده در عربستان سعودی خبر دادند.

روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارانوت» دوشنبه‌شب به نقل از «ایتای بلومنتال» نویسنده امور هوایی خود از تغییر مسیر یک هواپیمای صهیونیستی به سمت آسمان مکه مکرمه خبر داد.

 

خبرگزاری «آناتولی» در این خصوص گزارش داد که نویسنده روزنامه یادشده در حساب کاربری خود در توئیتر با انتشار فیلمی از تغییر مسیر یک هواپیمای صهیونیستی به سمت مکه مکرمه خبر داد که روزنامه یدیعوت آحارانوت نیز این توئیت را باز نشر می‌کند.

نویسنده این روزنامه صهیونیستی با منتشر کردن فیلم تغییر مسیر این هواپیمای صهیونیستی در این خصوص نوشت: «هواپیمایی اسرائیلی دیروز از فرودگاه "بن گوریون" (در تل‌آویو) [در سفری] به مقصد هند از راه اتیوپی از زمین برخاست. این هواپیما از سفر به آسمان شهرهای جده و مکه عربستان منصرف نشد».

 

مقامات سعودی تا به این لحظه درباره علت این تغییر مسیر ناگهانی توضیحاتی ارائه نکرده‌اند.

پس از اعلام عادی‌سازی کامل روابط میان امارات و رژیم صهیونیستی، ریاض به یک هواپیمای صهیونیستی که حامل هیأ‌تی آمریکایی بود، اجازه عبور از حریم هوایی این خود برای فرود در فرودگاه ابوظبی را داده بود که این اقدام بشدت مورد انتقاد قرار گرفته بود.

  • نویسنده :
  • منبع : فارس