19 دی: یکی از مراجع تقلید با اشاره به اینکه مکتب اسلام ماندگار خواهد بود، گفت: باید با قدرت و استفاده از ظرفیت‌های داخلی، جدیدترین سلاح‌ها را بسازیم، دشمنان باید از اقتدار ایران واهمه داشته باشند.

آیت الله العظمی جوادی آملی روز یکشنبه در دیدار ‌سردار سرلشکر پاسدار ‌محمد باقری‌ رییس ستاد کل نیروهای مسلح ‌با بیان اینکه ما قصد دعوا و جنگ با کسی را نداریم و اصلاً کار اصلی ما جنگ نیست، افزود: اما خداوند تبارک و تعالی در قرآن کریم فرمودند طوری باشید که دشمنان از شما بترسند.

وی در ادامه به مفاسد اقتصادی اشاره و عنوان کرد: باید جلوی اختلاس‌ها و نجومی‌ها گرفته شود.

آیت الله جوادی آملی با بیان اینکه به طور حتم مکتب اسلام که با کرامت انسانی همراه است، ماندگار خواهد بود، بیان داشت: انقلاب اسلامی از گذشته تاکنون از پایگاه مردمی برخوردار بوده است و اگر مردم پای کار انقلاب نباشند، همان‌طوری که تاریخ نشان داده است توطئه دشمنان در مدت کمی کارساز خواهد شد.

وی با بیان اینکه ما قادر به انجام کارهای بزرگ هستیم، بیان کرد: ملت ایران بزرگ و بزرگ‌زاده است. ما نیازی به تسلیحات خارجی نداریم و باید از ظرفیت‌های این کشور بزرگ و شناسنامه‌دار و متمدن استفاده کنیم.

وی ادامه داد: ملت ایران از نظر هوش و ذکاوت، پیشینه تاریخی و فرهنگ از دشمنان جلوتر هستند و همچنان که تاکنون نشان داده‌اند، ظرفیت توسعه و پیشرفت را در عرصه‌های مختلف دارند.

این مرجع تقلید تأکید کرد: ما ملت ظلم‌پذیری نیستیم و موظف هستیم به جایی برسیم که دشمنان از اقتدار ما واهمه داشته باشند.

وی با تأکید بر حفظ وحدت ملی افزود: ما نباید غفلت کنیم و نباید گرفتار منیت‌ها و کید شیطان شویم، بلکه باید تلاش و کوشش کرده و در حوزه تولید گام مؤثر برداشت.

آیت‌الله جوادی آملی خاطرنشان کرد: اگر به آنچه که مطلع هستیم، عمل کنیم، خداوند در آنچه که نمی‌دانیم، راه را برایمان روشن خواهد کرد.

سرلشکر باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح در جریان سفر خود به قم با شماری از مراجع تقلید و علمای برجسته حوزه علمیه دیدار و گفت و گو کرد.

  • نویسنده :
  • منبع :