19 دی: یکی از مراجع تقلید شیعیان با تقدیر از فعالیت‌های دلسوزانه وزارت بهداشت و کادر درمان، گفت: رعایت موازین و اصول بهداشتی از دیدگاه شرع مقدس امری واجب و لازم است.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار وزیر بهداشت با تقدیر از فعالیت های دلسوزانه ایشان در زمینه مقابله با کرونا گفت: هر کسی جای شما بود در هنگام مواجهه با کرونا شاید از زیر بار مسؤولیت شانه خالی می کرد، اما شما بحمدلله ایستادید و مقاومت کردید و امروز آمار مرگ و میر در اثر این دلسوزی های مخلصانه و تلاش کادر درمانی و نهاد های مرتبط کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه رعایت موازین و اصول بهداشتی از دیدگاه شرع مقدس امری واجب و لازم است، اظهار داشت: برخی هشدارها را جدی نمی گیرند؛ اگر همه مردم عزیز همکاری کنند همین مقدار ابتلا هم از بین خواهد رفت.

این استاد سطوح عالی حوزه خاطرنشان کرد: امروز در شرایط سخت تحریم قرار داریم و فعالیت های وزارت بهداشت و درمان به نوعی معجزه است؛ و آمار مرگ و میر و ابتلا به کرونا پایین آمده، اما به شرط این که مردم توصیه ها را جدی بگیرند.

وی با بیان اینکه در جهت کنترل بیماری کرونا از هیچ کاری دریغ نکرده‌ایم، تأکید کرد: به عنوان مثال وجود فاصله در نماز جماعت از نظر شرعی درست نیست، اما امروز بخاطر ضرورتی که وجود دارد، نماز جماعت ها را با فاصله اجتماعی برگزار می کنیم و این را به مردم نیز اعلام کرده ایم.

آیت الله مکارم شیرازی تبلیغات گسترده و هجمه‌های سنگین رسانه‌ای دشمن علیه ایران را مورد توجه قرار داده و بیان کرد: امروز کنترل و مدیریت کرونا به نوعی آبروی جمهوری اسلامی محسوب می‌شود و این در حالی است که آمریکا و انگلیس و فرانسه در آتش این ویروس در حال سوختن هستند.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان وزارت بهداشت باید یک اطلاع رسانی و خبررسانی دقیق از فعالیت‌های خود داشته باشند تا تبلیغات رسانه‌ای دشمن خنثی شود، گفت: دشمن در مقابل اطلاع رسانی از طریق مجاری صحیح خلع ید می‌شود.

این مرجع تقلید شیعیان خطاب به وزیر بهداشت گفت: مجاهدت‌های شما و همکارانتان در تاریخ خواهد ماند و این برگ افتخاری برای همه شما در صحنه مقابله با این ویروس شوم است.

  • نویسنده :
  • منبع :