رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: بیمارستان‌های فرقانی و شهید بهشتی پذیرش بیمار کرونایی نداشته و مردم تنها به مرکز درمانی کامکار مراجعه کنند.

محمدرضا قدیر در جلسه ستاد مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، اضافه کرد: بیمارستان‌های فرقانی و شهید بهشتی دوطبقه بیمارستان خود را مخصوص بیماران کرونایی قراردادند تا خدمات‌رسانی به آن‌ها ادامه داشته باشد.

وی افزود: تعداد بستری بیماران کرونایی به مراکز درمانی در ۲۴ ساعت گذشته هرچند کاهش‌یافته است اما از مردم می‌خواهیم نسبت به حضور در تجمعات پرهیزکرده و تمامی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا شاهد اوج دیگری نباشیم.

قدیر ابراز کرد: دانشگاه علوم پزشکی یک سازمان علمی، تخصصی است که هدف آن، حفظ و ارتقا سلامتی مردم است و نباید وارد هیچ موضوع دیگر حاشیه‌ای شویم.

بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی قم، با آغاز  طرح فاصله‌گذاری اجتماعی ۵۴هزار و ۹۴۵ مورد نظارت بهداشتی بر صنوف مختلف، صنایع وادارات توسط کارشناسان بهداشت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت انجام‌شده که بیش از ۹۲ درصد کل اصناف را شامل می‌شود.

 از این تعداد ۲ هزار و ۸۳۴ مورد از اماکن به دلیل فعالیت غیرمجاز و یا عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی پلمپ و غیرفعال و تعداد ۸۴ مورد به مراجع قضایی معرفی شدند.

در این مدت همچنین تعداد ۴۳ هزار و ۳۸۷ مورد از اماکن و اصناف در سامانه سلامت ثبت‌نام کرده‌اند و بیش از ۶۷ درصد موارد با دریافت پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت از سامانه تمامی دستورالعمل‌های آن را جهت حفظ سلامت خود و مراجعین و مشتریان را رعایت می‌کنند.

  • نویسنده :
  • منبع : ایرنا