19 دی: رئیس حوزه‌های علمیه کشور گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا تا کنون، ۱۰ هزار طلبه جهادی در حوزه خدمت رسانی به مردم و مقابله با این بیماری در سراسر کشور مشغول فعالیت هستند.
آیت الله علیرضا اعرافی روز شنبه در حاشیه آئین عمامه‌گذاری طلاب حوزه علمیه شهرستان پاکدشت به خبرنگار ایرنا گفت: در شرایطی که جهان از شیوع ویروس کرونا به وحشت افتاده بود، این طلاب جهادی بودند که بدون وحشت وارد میدان شده در کنار کادر درمان به خدمت رسانی به جامعه پرداختند.

وی افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، بیش از ۱۰ هزار طلبه جهادی در سراسر کشور وارد میدان شده و برای مقابله با این بیماری فعالیت کردند.

رئیس حوزه های علمیه کشور گفت: طبق آمار، تمامی طلاب فعال در حوزه‌های علمیه استان تهران، در تمامی عرصه‌های اجتماعی حضور یافته و یک سوم آن‌ها برای مقابله با ویروس منحوس کرونا به شکل جهادی در خدمت مردم بودند.

وی اظهار داشت: حوزه علمیه تلاش می‌کند که بر اساس برنامه ریزی‌های جامع و اسناد کلان، هرچه بیشتر در گسترش مرزهای علوم اسلامی پیش رفته و دانش خود را در خدمت جامعه، نظام و دنیای امروز قرار دهد.
 
آیت الله اعرافی با اشاره به آغاز ثبت نام سال جدید تحصیلی در حوزه‌های علمیه گفت: از خانواده‌ها درخواست می‌شود که جوانان مستعد خود را به سمت حوزه‌های علمیه هدایت کنند و ما نیز تلاش می کنیم تا در تربیت یک نسل بزرگ از علما، توجه ویژه و نگاه نو داشته باشیم.

وی از شهرستان پاکدشت به عنوان یکی از محورهای حوزه علمیه استان تهران یاد کرد و افزود: اگر چه اینجا یک شهرستان است ولی در حد و اندازه برخی استان‌های کشور فعالیت کرده و در کنار حوزه علمیه تهران چهره های درخشانی را در طول تاریخ تربیت کرده، خدمات شایانی را به جهان اسلام ارائه کرده است.
  • نویسنده :
  • منبع :