فرماندار قم گفت: میزان نیاز بخش‌های مختلف استان به ماسک روزانه ۲۵۰ هزار عدد است که بیش از ۱۸۰ هزار عدد آن در داخل استان تولید می‌شود.

مرتضی حیدری روز چهارشنبه درکارگروه تنظیم بازار قم در سالن جلسات استانداری بیان کرد: تعداد بسیار زیادی ماسک نیز توسط موسسات خیره، مساجد و سایر نهادها به روش‌های مختلف تهیه می‌شود که همین موضوع موجب عرضه بهتر ماسک در سطح استان و جبران کمبود میزان تولید با مقدار نیاز شده‌است.

وی افزود: قم درحوزه تولید ماسک روند خودکفایی را به‌خوبی طی می‌کند و به‌زودی علاوه برتامین نیاز همه بخش‌های استان ازجمله کادر درمان بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، اصناف، بانک‌ها و عرضه در داروخانه‌ها، صادرکننده این محصول می‌شویم.

وی با اشاره به این‌که فروش ماسک بر اساس نرخ مصوب انجام می‌شود، ادامه داد: عرضه این محصول به‌صورت اینترنتی هم در جریان است و مردم می‌توانند از طریق سایت و برنامه هایپرچی نسبت به خرید ماسک موردنیاز خود اقدام کنند.

فرماندار قم گفت:‌ تولید سایر محصولات بهداشتی همچون مواد ضدعفونی و شوینده نیز در سطح استان مطلوب و فراتر از حد نیاز قم است و مردم به‌راحتی می‌توانند این محصولات را از فروشگاه‌ها تهیه کنند.

رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم نیز در این جلسه گفت: ظرفیت تولید مواد ضدعفونی و بهداشتی در قم با رشد چشمگیری مواجه بوده است و اکنون علاوه بر پاسخگویی به نیاز استان توان صادرات این محصولات را نیز داریم.

محمود سیجانی بیان کرد: در موضوع ماسک نیز با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده و افزایش سطح تولید،‌ به‌زودی بازار قم از این محصول اشباع می‌شود و فرصت صادرات آن‌هم ایجاد خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: عرضه کالا در بازار استان باید با سود متعارف باشد و هرگونه سوءاستفاده در این رابطه موجب برخورد قانونی با متخلفان خواهد شد که در صورت اصرار به تخلف پلمب واحد صنفی را نیز در پی دارد.

وی افزود: کمبودی در عرضه محصولات مورد نیاز مردم در ماه مبارک رمضان همچون برنج دولتی(وارداتی) نداریم و قیمت این محصولات نباید بیش از میزان مصوب باشد.

  • نویسنده :
  • منبع : ایرنا