19 دی: آسوشیتدپرس گزارش داد: مقاماتی در دولت بایدن و برخی از اعضای سنای این کشور امروز(دوشنبه) تور خاورمیانه ای خود را به هدف اطمینان دادن به کشورهای عربی متحد آمریکا درباره از سرگیری تماس های مجدد آمریکایی – ایرانی آغاز کردند.
به گزارش آرتی، این تورها در حالی صورت می گیرد که آمریکا و ایران از طریق میانجی گرانی در حال گفتگو بر سر بازگشت به توافق هسته ای در وین هستند.
سناتور کریش کانز به عنوان متحد اصلی جو بایدن در ابوظبی به خبرنگاران گفت که نسبت به آرام کردن نگرانی های – به گفته وی- «قابل درک و مشروع » امارات درباره بازگشت به توافق تاریخی و ایجاد تعامل گسترده تر با شرکای خلیج (فارس)امیدوار است.
براساس این گزارش به نقل از آسوشیتدپرس، بسیاری از مقامات ارشد دولت بایدن به هدف تقویت روابط سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی طولانی مدت، به شماری از پایتخت های عربی از جمله ابوظبی، ریاض، امان و قاهره در هفته جاری سفر می کنند.
امارات متحده عربی، عربستان و دیگر متحدان منطقه ای این دو کشور که از مذاکرات هسته ای در دوران اوباما کنار گذاشته شده بودند، تمام تلاش خود را برای به دست آوردن جایگاهی در مذاکرات جدید به کار بستند اما تلاش های آنها تاکنون هیچ نتیجه ای نداشته است.

  • نویسنده :
  • منبع : شفقنا