مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه از اختصاص ۵۲ ایستگاه این ناوگان به عرصه ماسک با قیمت مصوب (۲ تا ۳ هزار تومان بسته به کیفیت) خبر داد.

فرنوش نوبخت با اشاره به اجباری شدن استفاده از ماسک در مترو تهران گفت: از روز شنبه سیزدهم اردیبهشت ماه ۹۹ در مرحله اول ۲۵ ایستگاه منتخب اقدام به عرضه ماسک کردند و با توجه به تقاضای شهروندان و مسافران این غرفه ها در ۵۲ ایستگاه مترو تهران و حومه فعال شدند.

وی تصریح کرد: این کار با محوریت وزارت صمت، شهرداری تهران و معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران و با همکاری اتاق اصناف تهران و اتحادیه پوشاک تهران در ایستگاه های تهران(صادقیه)، کرج، گلشهر، امام خمینی(ره)،شهرری، پانزده خرداد، تئاتر شهر، میدان آزادی، بیمه، آزادگان، میدان محمدیه، شادمان، سعدی، فرهنگسرا،امام حسین (ع)، نیروی هوایی، فردوسی، خیام، پایانه جنوب، جوانمرد قصاب، میدان انقلاب اسلامی، حسن آباد، شهدای هفتم تیر، شهید نواب صفوی، دروازه دولت، کلاهدوز، ابن سینا، پیروزی، حبیب اله، بهارستان، راه آهن، توحید، شهرک اکباتان، استاد معین، وردآورد، دانشگاه شریف، شوش، علی آباد، طالقانی، مفتح، شهید بهشتی،میرداماد، قلهک، تجریش میدان شهدا، میدان حضرت ولیعصر (عج)، میدان جهاد، نبرد، دولت آباد، میدان صنعت و سبلان اجرا می شود.

نوبخت با اشاره به اینکه در این طرح سعی شده تا  ماسک با قیمت مصوب در بیشتر ایستگاه های مترو عرضه شود تا در دسترش مردم قرار گیرد گفت: برای اجرای هرچه بهتر این طرح نیازمند یاری شهروندان و مسافران هستیم.

وی خاطرنشان کرد: این طرح به منظور حفظ سلامتی افرادی که قصد دارند از سامانه‌های حمل و نقل عمومی درون شهری استفاده کنند، تصویب شده است.

طرح اجباری شدن ماسک در مترو و اتوبوسرانی شهر تهران در حال اجرا است.

  • نویسنده :
  • منبع : ایرنا