رییس جمهوری با بیان این که «در مناطقی که در وضعیت سفید و کم خطر بیماری کرونا نیستند، مراسم شب‌های قدر در مکان‌های مشخص و با حضور محدود افراد برگزار ‌شود» گفت: صدا و سیما این مراسم‌ها را پخش کند تا مردم حال و هوای معنوی این شب‌ها را احساس کنند.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی عصر سه شنبه در آیین بزرگداشت هفته معلم در ارتباط ویدیو کنفرانسی با «علیرضا رزم حسینی» استاندار خراسان رضوی، گفت: تصمیم ستاد مبارزه با کرونا این است که در مناطقی که در شرایط وضعیت سفید (کم خطر) کرونا قرار ندارند در شب‌های قدر مکان خاصی در نظر گرفته شود؛ مثلا در مشهد در حرم امام رضا (ع) یکی از صحن‌ها با تعداد کم زایران و افرادی محدود که حضور پیدا می‌کنند و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی مراسم شب قدر برگزار شود.

روحانی تاکید کرد: صدا و سیما نیز  یاری کند و صحنه‌های مراسم شب‌های قدر را برای مردم پخش کند تا مردم استفاده کنند. برای همه شهرها دستورالعمل همین است و وزارت بهداشت و استانداران این موضوع را پی‌گیری و دنبال کنند.

وی با اشاره به تصمیمات آخرین جلسه ستاد کرونا گفت: مقرر شد در شب‌های قدر با حضور تعداد محدود و کم مردم در مکان‌های مشخص شده و با فاصله‌های معین شده مراسم برگزار شود و این مراسم‌ها در فضای مجازی و با همکاری و کمک صدا و سیما پخش شود تا مردم حال و هوای معنوی شب قدر را احساس کنند.

رییس جمهوری از محبت های مردم مشهد در میزبانی از زائران امام رضا (ع) تشکر کرد و گفت: امیدواریم شرایط به زودی مساعد شود تا هموطنان مشهدی دوباره از زایران آن امام عزیز میزبانی کنند.

  • نویسنده :
  • منبع : ایرنا