رییس اتحادیه بنکداران و طاقه فروشان پارچه درباره رسیدن قیمت چادر به ۲ میلیون تومان اظهار کرد: واردات چادر در گذشته با ارز ۴۲۰۰ تومانی بود، اما در حال حاضر با ارز نیمایی وارد می‌شود طبیعتا قیمت به همین نسبت افزایش می‌یابد، از طرفی تولید داخل نیز به دلیل افزایش مواد اولیه که بخشی از آن وارداتی است گران شده است.

به گزارش میزان، امیر قدیمی نژاد افزود: در سال ۸ تا ۱۰ میلیون متر چادر مشکی در کشور تولید می‌شود در حالی که نیاز کشور سالانه ۹۰ میلیون متر است.

وی گفت: عوارض گمرکی چادر مشکی با پارچه‌های رنگی و نساجی یکسان است در حالی که در گذشته متفاوت بود و خود این عوارض یکی از دلایل گران شدن است.

قدیمی نژاد تصریح کرد: یک قواره چادر برند خارجی خوب که مورد استفاده همه قرار می‌گیرد ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار تومان است و بیشتر از این ارقام نیست.

رییس اتحادیه بنکداران و طاقه فروشان پارچه با بیان اینکه درباره قیمت چادر مشکی بزرگ‌نمایی شده است، گفت: یک طاقه پارچه چادری بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان بیشتر نمی‌شود.

وی با بیان اینکه هنوز قیمت‌ها تغییر نکرده است، تاکید کرد: پارچه چادر به دلیل اینکه با ارز نیمایی وارد می‌شود به دلیل تغییرات نرخ ارز طبیعتا قیمت دچار نوسان می‌شود از طرفی عوارض ۳۲ درصدی نیز بر قیمت اثرگذار است.

  • نویسنده :
  • منبع : میزان