19 دی: رئیس جمهور منتخب گفت: در نظام اسلامی دولت خدمتگزار مردم است نه منت‌گذار و تمام کارگزاران باید خود را خدمتگزار مردم بدانند.
حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی عصر سه‌شنبه در جشن ولادت امام رضا(ع) در حرم مطهر رضوی افزود: وزرا و مدیران میانی بدانند قبول داشتن بنده شرط کار در دولت نیست بلکه حفظ کرامت مردم شرط خدمت در این دولت است.

وی اضافه کرد:امروز همه بدانند هرکسی در هر جای کشور خدمت به مردم می‌کند به نام علی‌بن موسی‌الرضا (ع) باید کرامت مردم را حفظ کند و هیچ کس حق ندارد به کرامت مردم کوچکترین خدشه‌ای وارد کند.

رییس جمهوری منتخب گفت: در حکومت علوی نیز توجه به مردم و حقوق مردم مورد تاکید بود، چون راه خدا از میان خلق می‌گذرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رییسی افزود: شناخت مقام ولایت امام رضا (ع) گره‌ها را در ذهن و عمل ما می‌گشاید و در پرتوی این وجود مقدس معرفت پیدا می‌کنیم و در پرتوی شناخت و معرفت حجت خدا کرامت اکتسابی اتفاق می‌افتد.

وی اضافه کرد: کرامت اکتسابی مربوط به انسانهایی است که دل، ذهن و جان را با خدا و حجت خدا متصل کرده‌اند، انسان به مقام کرامت که برسد به بخشش می‌رسد و می تواند مانند شهدا جان خود را در راه خدا بدهد.

رییس جمهوری منتخب گفت: معنای خدمت نیز متفاوت است، امروز همه افراد کره زمین مدعی خدمت هستند اما خدمت با معنای مادی گرایانه و مادی محوری و منفعت‌گرا یک نوع از خدمت است و خدمت نوع‌دوستی و انسان‌دوستی نوع دیگر خدمت است که با نگاه انسان‌مدارانه انجام می‌شود اما خدمت برای خدا و برای کسب رضای او به دیگران توجه کردن متفاوت‌ترین نوع خدمت است که در پرتوی خدادوستی حاصل می شود.

رییس جمهوری منتخب در بخشی دیگر از سخنانش گفت: ما در اقتصاد باید محور کارمان عدالت باشد و همچنان که مردم در این انتخابات به تحول رأی دادند باید در کشور تحول ایجاد شود.

رییسی افزود: تحول به نفع مردم و به نفع ارزشهای انقلاب، به نفع سفره و کسب و کار مردم است و شکل‌گیری دولت کارآمد خواست آنهاست.

وی اضافه کرد: ما به عنوان دولت نباید اجازه دهیم تا کوچکترین حقی از مردم ضایع شود و من به عنوان نماینده ملت اجازه نخواهم داد هیچ حقی از حقوق ملت ضایع شود.

رییس جمهوری منتخب با تاکید بر حفظ کرامت مردم و رعایت عدالت اقتصادی گفت: تقسیم ظرفیت‌ها و امکانات کشور بایستی بر مبنای عدالت باشد و در مسایل داخلی توجه به عدالت، در حوزه آموزش، عدالت آموزشی و در حوزه مسایل اجتماعی، توجه به عدالت اجتماعی و در سیاست داخلی و خارجی توجه به کرامت ملت و عدالت مورد تاکید است و در هیچ نشست و گفت وگویی نباید کرامت و عزت انسانی مخدوش شود.

رییسی افزود: در سیاست داخلی و خارجی و در نوع تعامل با همه کشورهای دنیا و محرومان حفظ کرامت و عزت ملت ایران از اهمیت به سزایی برخوردار است.

وی ادامه داد: ما معتقدیم روابط ناسالم اداری، فساد، ظلم و هر گونه اقدام غیر عادلانه خلاف کرامت انسان است و فرهنگ رضوی باید فرهنگ گفتمانی کشور باشد و باید به آموخته‌های امام رضا (ع) در این زمینه به ویژه کرامت انسانها توجه ویژه‌ای شود.

رییس جمهوری منتخب گفت: ائمه می فرمودند «اگر مردم بدانند ما چه می‌گوییم دنبال ما حرکت می‌کنند و اگر نورانیت کلام ما را متوجه شوند در زندگی شان جز ما را راه نخواهند داد» و اگر مردم شیرینی عدالت را بدانند به غیر از عدالت رضا نمی دهند.

رییسی افزود: بنده آموخته‌های حضرت رضا(ع) با محوریت کرامت انسانی را در همه شئون و امور کشور به کار می‌گیرم چرا که در ادوار گذشته وقتی که مسوول دولت می‌شد کسانی که به او رای نمی‌دادند در ادارات و سازمانها برایشان مشکل ایجاد می‌شد اما معیار ما در انتخاب همکاران، شایستگی و شایسته سالاری است.

وی ادامه داد: من به عنوان خدمتگزار این ملت موضوع واکسیناسیون همگانی کرونا را از ابتدای کار این دولت در اولویت قرار می‌دهم تا از جسم و جان مردم صیانت شود چرا که امروز موضوع کرونا مردم را نگران کرده است.

رییس جمهوری منتخب در پایان سخنانش با قدردانی از حضور مردم در پای صندوق‌های رای گفت: از عزیرانی که با زحمت و در شرایط کرونایی پای صندوق‌های رای حضور یافتند تشکر می‌کنم برخی از عزیزان به مشکل افتادند و در سیستم نیز مشکلاتی پیش آمد که ما و مسوولان شرمنده مردم هستیم و عزیزانی نیز در خارج از کشور مقابل حرکات ناشایست عده‌ای از خدا بی‌خبر آمدند و رای خود را به صندوق انداختند که جای قدردانی دارد.

رییسی افزود:خدمتگزار مردم هستم چه کسانی که به بنده رای دادند، چه کسانی که به دیگران رای دادند و چه کسانی که رای ندادند.

وی اضافه کرد: برخی می‌خواهند در تحلیل‌ها حضور باشکوه مردم را کم، حساب کنند اما این حضور با عنایت خداوند و علی بن موسی الرضا(ع) بسیار باشکوه بود و همه ما و دولتمردان باید بتوانیم این همه محبت، لطف و توجه مردم را با خدمت منصفانه و بی منت به مردم جبران کنیم.


  • نویسنده :
  • منبع : ایرنا