تارنمای «یی سی» چین روز جمعه گزارش کرد که واکسن «پیکو واکس» را شرکت واکسن سازی «سینوواک بیوتک» شهر پکن تولید کرده و با موفقیت روی میمون‌ها آزمایش شده است.

به گزارش ایرنا؛ تارنمای «یی سی» چین روز جمعه گزارش کرد که واکسن «پیکو واکس» را شرکت واکسن سازی «سینوواک بیوتک» شهر پکن تولید کرده و با موفقیت روی میمون‌ها آزمایش شده است.

گزارش حاکی است این واکسن پس از آزمایش روی میمون ها، موجب تولید پادتن در آن‌ها شده و سیستم ایمنی بدن آن‌ها را بنوعی تقویت کرده است که بتوانند ویروس‌ها را از بین ببرد.

در روند آزمایش این واکسن روی نوعی میمون که هندی هستند پس از سه هفته به بدن آن‌ها ویروس کرونا تزریق شد یک هفته بعد آزمایش‌ها نشان داده که ریه میمون‌ها از ویروس پاک شده است.

میمون‌های دیگری که کرونا به آن‌ها تزریق شده، ولی واکسن دریافت نکرده بودند، بشدت بیمار شده و علایمی از تولید پادتن نداشته اند.

این واکسن البته از اواسط آوریل روی برخی از داوطلبان آزمایش شده، اما پزشکان هنوز نتیجه آن را اعلام نکرده اند.

با این حال پیکو واکس تنها واکسن جهان نیست که برای درمان کرونا ۱۹ ساخته شده است.

یک موسسه نظامی در چین هم واکسن دیگری را مشابه پیکو واکس تولید کرده است این تولیدی شرکت سینوهارم چین نیز برای آزمایش آماده شده است، اما چون شمار مبتلایان به کرونا در چین زیاد نیستند یافتن داوطلب برای آزمایش یکی از چالش‌های پزشکان است.

  • نویسنده :
  • منبع : ایرنا