سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز در توئیتی نوشت: آمریکا باید یکجانبه‌گرایی خفت‌بارش را پایان دهد.

سیدعباس موسوی ضمن انتشار داده نمایی از خروج آمریکا از پیمان‌های بین المللی نوشت: برجام نه نخستین و نه آخرین دستاورد چندجانبه‌ای است که ترامپ از آن خارج شد. رژیم آمریکا به دنبال آن بوده تا منافع کوتاه مدت خود را به قیمت رفاه دراز مدت کشورها تامین کند. این رژیم باید یکجانبه گرایی خفت بارش را پایان دهد.
خبرگزاری آسوشیتدپرس به تازگی به نقل از مقام‌های آمریکایی خبر داد که واشنگتن با وجود خروج از برجام می‌خواهد پیش‌نویس قطعنامه‌ای را که برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران تهیه کرده در ماه مه (اردیبهشت-خرداد) که استونی به عنوان متحد ناتویی آمریکا ریاست دوره‌ای شورای امنیت را به عهده می‌گیرند، به رأی بگذارد.
لغو تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل بخشی از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) است که قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل که برای تأیید برجام صادر شد، انقضای این تحریم‌ها را در ۲۷ مهرماه سال جاری پیش‌بینی کرده است.
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه نیز در توئیتی تصریح کرده بود که برجام بخشی از قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است و این مصوبه شورای امنیت بدون توافق هسته‌ای وجود نمی‌داشت.

  • نویسنده :
  • منبع : ایرنا