19 دی: آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی از مراجع تقلید گفت: نخستین موضوعی که در کشورمان باید مورد توجه باشد، بهره‌مندی از ظرفیت عظیم نیروهای ارزشمند جوان است و مقام معظم رهبری بر این موضوع تاکید کردند.
آیت‌الله علوی گرگانی امروز در دیدار حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم رییسی رییس‌جمهوری منتخب که در دفتر این مرجع تقلید در قم برگزار شد، با تبریک انتخاب وی به ریاست‌جمهوری اظهار داشت: ملت ایران امروز، شرایط اقتصادی مناسبی ندارند و امید است در دوره شما مشکلات تا جایی که ممکن است کاسته و برطرف شود.
وی افزود: زید شحام از اصحاب امام جعفر صادق(ع) به عنوان استاندار خوزستان منصوب شد و محضر امام صادق(ع) حضور پیدا کرد، امام(ع) فرمودند؛ از اینکه شنیدم شما مسئولیت را به دست گرفتید خوشحال شدم، ولی موضوعی که مرا ناراحت کرد می ترسم از عهده این مسئولیت بر نیایید.
وی با تاکید بر لزوم بهره مندی از ظرفیت اقشار مختلف جامعه برای رفع مشکلات کشور بیان کرد: مسئولیت بسیار سنگین است و خدا باید به شما کمک کند، نخستین موضوعی که در کشورمان مورد توجه باشد، بهره مندی از ظرفیت عظیم نیروهای ارزشمند جوان است و مقام معظم رهبری بر این موضوع تاکید کردند.
استاد خارج فقه حوزه علمیه گفت: موضوع کشاورزی در کشورمان دارای اهمیت زیادی است، چون در نظام بشر، همه به کشاورزی وابسته هستند و باید مشکلات کشاورزان مورد توجه قرار بگیرد؛ همچنین طبقات فرهنگیان و تجار نیز باید مورد اعتنا باشند.
آیت الله علوی گرگانی خاطرنشان کرد: حُسن عمل شما در قوه قضاییه سبب زنده شدن امیدها شد و عملکرد مناسبتان در قوه قضاییه قابل تقدیر است و امید است که با انتخاب شما بتوانید کشور را سر و سامان دهید.

مشکلات کشور راه حل‌های عملی دارد

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی نیز در این دیدار با قدردانی از نقش آفرینی آیت‌الله علوی گرگانی در انتخابات ۲۸ خرداد، اظهار کرد: استفاده از رهنمودها و نظرات مراجع و صاحب نظران را در بهبود وضعیت موجود کشور، تاثیر گذار و مفید می دانم.

رئیس جمهور منتخب نقش دولت در رفع مشکلات مردم را مهم و اثرگذار دانست و خاطرنشان کرد: مشکلات کشور راه حل های عملی دارد و با جلب اعتماد و مشارکت مردم می توان موانع را برطرف کرد. 

رئیسی تاکید کرد: امیدوارم دولت جدید بتواند اعتماد مردم که دچار آسیب شده را مجدداً احیا و بازآفرینی کرده و گام به گام و  با برنامه ریزی های دقیق، در زندگی مردم گشایش و بهبود ایجاد کرد. 

رییس‌جمهور منتخب: مشکلات کشور راه حل‌های عملی دارد

  • نویسنده :
  • منبع :