19 دی: آزمون ورودی حوزه‌های علمیه سال تحصیلی ۱۴۰۱_۱۴۰۰ امروز به صورت هم زمان در سراسر کشور برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین رستم نژاد، معاون آموزش حوزه‌های علمیه اظهار کرد: آزمون داوطلبان ورود به حوزه‌های علمیه سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ امروز جمعه بیست و پنجم تیرماه به صورت مجازی و هم زمان در سراسر کشور برگزار شد.

او افزود: به دلیل وجود کرونا و لزوم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، طبق مصوبه ستاد پذیرش حوزه‌های علمیه، آزمون ورودی حوزه امسال هم به صورت مجازی برگزار شد.

رستم نژاد ادامه داد: این آزمون به صورت اختصاصی و در ۳ گروه تحصیلی متوسطه اول و دوم و دانشگاهی است.

او  بیان کرد : این گرو‌ها شامل دانشجویان دارای بیش از ۳۰ واحد و فارغ التحصیلان مقاطع کاردانی و بالاتر؛ گروه دوم شامل دانش آموزان پایه‌های یازدهم و دوازدهم ودانشجویان دارای ۳۰ واحد و کمتر از آن و گروه اول که عصر برگزار می‌شود، شامل دانش آموزان پایه‌های هشتم، نهم و دهم متوسطه است.

حجت الاسلام والمسلمین رستم‌نژاد گفت: آزمون هر گروه از منابع تعریف شده و شامل ۵۰ سوال تستی چهار گزینه‌ای و در مدت ۱۰۰ دقیقه  و حد اکثر زمان مجاز برای تاخیر در ورود به آزمون ۳۰ دقیقه بود.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه افزود: این آزمون از سوی  تیم کارشناسی از یک ساعت قبل از شروع آزمون یعنی ۷ صبح از طریق شماره تلفن ۰۲۵۳۲۱۳۵۳۲۳ در ۱۰ خط تلفن پشتیبانی شد و پاسخگوی سوالات و اشکالات احتمالی بودند.

رستم نژاد عنوان کرد: نتایج آزمون پس از جمع بندی و نهایی سازی از طریق سایت اطلاع رسانی سنجش و پذیرش حوزه اعلام خواهد شد.

او گفت: جهت آشنایی داوطلبان با محیط سامانه و نحوه برگزاری آزمون مجازی، در روز جمعه ۱۸ تیرماه ۱۴۰۰ نیز آزمونی به صورت آزمایشی و هم زمان برای همه گروه‌ها با موفقیت برگزار گردید.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه اظهار کرد: داوطلبان جهت پذیرش نهایی در حوزه لازم است علاوه بر آزمون، در مراحلی دیگر همچون مصاحبه، مشاوره، دوره میثاق تربیتی و آموزشی شرکت و امتیاز لازم را در تمامی مراحل کسب نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین رستم نژاد گفت: از داوطلبان تحقیقات محلی و تست سلامت نیز به عمل می‌آید که احراز صلاحیت لازم در این دو موضوع هم الزامی است.

او  عنوان کرد: پس از طی مراحل مذکور و احراز شایستگی‌های لازم داوطلب به عنوان طلبه رسمی شناخته می‌شود.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه با اشاره به افزایش آماری داوطلبان ورود به حوزه نسبت به سال‌های قبل گفت: آمار ثبت نام برای پذیرش و تحصیل در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ نسبت به پارسال وضعیت بهتری دارد.

معاون آموزش حوز‌های علمیه گفت: آمار مدارس پذیرنده داوطلب در ۳ گروه تحصیلی بیش از ۴۵۰ مدرسه هستند و میانگین معدل  داوطلبان ورود به حوزه بالاتر از ۱۷ اعلام شد که نسبت به سنوات قبل رشد داشته است.

او با اشاره به شروع سال تحصیلی حوز‌های علمیه گفت: با توجه به شناور بودن تقویم آموزشی، هر استان می‌تواند با توجه به اقتضائات منطقه‌ای خود شروع سال تحصیلی را مستقلا برنامه ریزی نماید.

گفتنی است داوطبان ورود به حوزه برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پذیرش در سایت اطلاع رسانی پذیرش می‌توانند به نشانی  paziresh.ismc.ir و یا کانال ارتباطی در ایتا به نشانی howzeh paziresh مراجعه نمایند.

  • نویسنده :
  • منبع :