19 دی:‌ مدير املاک و موقوفات مسجدمقدس جمکران با اشاره به اینکه وقف مهدوی، لبيک واداي دِين مردم به امام زمان عليه السلام است گفت: يک بانوی ارمني خانه اش را در يکي از استان ها برای مسجد مقدس جمکران وقف کرد.
ابوالفضل صبوری با بيان اينکه یکی از پشتوانه هاي مهم فعاليت هاي جريان ساز در امور فرهنگي، تبليغي و عبادي اعتاب مقدس، مسئله موقوفات است، اظهار کرد: ترويج سنت حسنه وقف و استفاده از اين ظرفيت است که همواره تاثیر و آثار فراوانی برای دنياي اسلام داشته و دارد.

وی ادامه داد: مسجد مقدس جمکران با رويکردهايي که در ارتباط با ملجايت عبادي ومرجعیت مهدوی درسند چشم انداز خود دارد، فعاليت جديدي را در ارتباط با ترویج و جریان سازی این فرهنگ والا و اثرگذار در بین آحاد مردم جامعه آغاز کرده و با راه اندازی کارگروه موقوفات مهدوی، سعي دارد ضمن نشر فرهنگ وقف براي امام زمان عليه السلام زمينه ترغيب و مشارکت آحاد مردم را فراهم کند.

مديراملاک و موقوفات مسجدمقدس جمکران افزود: هدف اصلي مديريت املاک و موقوفات مسجد مقدس جمکران لبیک به فرمان حضرت ولی عصر ارواحنافداه «قل للناس لیرغبوا الی هذا الموضع و یعزروه» در ارتباط با فراهم کردن بستر مناسبی برای ترغیب مردم به این مکان مقدس از طریق استفاده بهینه از املاک، اموال و تجهیزات، مستغلات و موقوفات اين مکان مقدس و ترویج فرهنگ وقف مهدوي و توسعه ی موقوفات مهدوي به عنوان اصلی ترین منبع مالی پایدار برای مسجدمقدس جمکران است.

صبوری با اشاره به اینکه وقف مهدوی، لبيک واداي دِين مردم به امام زمان عليه السلام است گفت: قطعاً ترویج این نوع وقف می‌تواند نقش به سزایی در پديد آمدن جامعه منتظر و زمینه‌سازمهدوي داشته باشد.

وی با بيان اينکه صداوسيما، جرايد و فضاي مجازي بهترين وسيله براي فرهنگ سازي وقف مهدوي درجامعه هستند ابراز کرد: يک خانم ارمني که با برنامه هاي مهدوي از طريق برنامه هاي معارفي راديو انس گرفته بود، خانه اش را در يکي از استان ها برای مسجد مقدس جمکران وقف کرد.

مدير املاک و موقوفات مسجدمقدس جمکران گفت: درحال حاضر جهت تسهيل درامکان مشارکت وقف توسط همه عاشقان و ارادتمندان به حضرت ولي عصر ارواحنافداه ، طرح وقف مشارکتی جهت ساخت شبستان هاي مسجدمقدس جمکران را در دستور کار داریم تا هر کس با هر توان مالي بتواند در فهرست واقفان اين مکان مقدس ثبت شود.

صبوري در پایان خاطرنشان کرد: افرادی که مايلند در اين طرح معنوي و جريان ساز مشارکت داشته باشند مي توانند اطلاعات لازم را از طريق وب سايت رسمي مسجدمقدس جمکران به آدرس WWW.Jamkaran.ir  و يا با مراجعه حضوري به دفاتر وقف مهدوي مستقر در صحن اين مکان مقدس دريافت کنند.

  • نویسنده :
  • منبع :