19 دی: سازمان بسیج ورزشکاران در واکنش به سخنان امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان بیانیه‌ای صادر کرد.
پس از دیدار نیمه‌نهایی جام حذفی بین تیم‌های فوتبال استقلال تهران و گل‌گهر سیرجان که با شکست کرمانی‌ها همراه بود، امیر قلعه‌نویی سرمربی گل‌گهر اظهاراتی با موضوع عدالت در 40 سال اخیر داشت. در همین راستا سازمان بسیج ورزشکاران در واکنش به این سخنان بیانیه‌ای صادر کرد. در این بیانیه آمده است: «متأسفانه پس از دیدار استقلال تهران و گل‌گهر سیرجان در مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی سرمربی تیم گل گهر سخنان غیرقابل قبول، زشت و ناصحیحی بر زبان راند که دلیل آن چیزی جز ظرفیت کم ایشان در برابر شکست نیست.
ایشان در کمال تعجب عنوان کرد در این ۴۰ سال چیزی جز ناعدالتی ندیده است، و این درحالی است که او به عنوان سرمربی، قهرمان جام حذفی با استقلال تهران در سال ۸۱، قهرمان لیگ برتر با استقلال تهران در سال ۸۵، قهرمان جام حذفی با استقلال تهران در سال ۸۷، قهرمان لیگ برتر با استقلال تهران در سال ۸۸، قهرمان لیگ برتر با سپاهان اصفهان در سال ۸۹، قهرمان لیگ برتر با سپاهان در سال ۹۰ و قهرمان لیگ برتر با استقلال تهران در سال ۹۲ را به ثبت رسانده است.
حال باید از ایشان پرسید، چرا در این سال‌ها که شما قهرمان شدید صحبتی از بی‌عدالتی نکرده‌اید؟ اما حالا که شکست خورده‌اید، زمین و زمان را بهم دوخته و ادعای بی‌عدالتی می‌کنید!؟ آیا این دوگانگی و تناقض، رد ادعای پوچ شما نیست؟!
واقعا از شما به عنوان یک پیشکسوت فوتبال انتظار چنین سخنان ناصوابی نمی‌رفت و باید در اولین فرصت از مردم و جامعه انقلابی کشور که برای برپایی قسط و عدل خون جوانان خود را اهدا کرده‌اند، عذرخواهی کنید و زین پس به فکر تمرین خویشتن‌داری و بالا بردن ظرفیت خود هنگام شکست باشید».

  • نویسنده :
  • منبع :