19 دی: مرتضی قیاسی نماینده وزن ۶۵ کیلوگرم کشتی آزاد در بازیهای المپیک در مبارزه دوم خود مقابل حریف هندی مغلوب شد.
پیکارهای مقدماتی ۲ وزن ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد از ساعت ۶:۳۰ امروز (جمعه) آغاز شد و مرتضی قیاسی و محمدحسین محمدیان نمایندگان کشورمان به مصاف حریفان خود رفتند.
مرتضی قیاسی در وزن ۶۵ کیلوگرم در دور نخست هایتهم داخلاوی از تونس را ۵ بر یک شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد.
وی در دور بعد مقابل باجرانگ دارنده مدال نقره جهان از هند قرار گرفت و در حالی که کشتی را تا اواسط تایم دوم به خوبی اداره کرده بود اسیر بدلکاری حریف هندی شد و با ضربه فنی شکست خورد.
قیاسی باید منتظر باشد تا در صورت راهیابی باجرانگ به فینال وزن ۶۵ کیلوگرم برای کسب مدال برنز به مصاف حریفان خود برود.
باجرانگ در مرحله نیمه نهایی این وزن باید با حاجی‌علی‌اف قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از جمهوری آذربایجان مبارزه کند.
گاژی‌مراد رشیداف دارنده یک طلا و ۲ نقره قهرمانی جهان از روسیه و تاکوتو اوتوگورو دارنده طلای سال ۲۰۱۸ قهرمانی جهان از ژاپن برگزار کننده دیگر مبارزه‌ نیمه‌نهایی هستند.
محمدحسین محمدیان دیگر نماینده کشورمان در وزن ۹۷ نیز در دور نخست به مصاف الیزبار اودیکادزه دارنده برنز قهرمانی جهان و برنز قهرمانی اروپا از گرجستان قرار گرفت و با نتیجه ۶ بر ۳ مغلوب شد که با توجه به شکست اودیکادزه مقابل عبدالرشید سعدالله‌یف قهرمان المپیک و جهان از روسیه، محمدیان از دور رقابت‌ها حذف شد.

  • نویسنده :
  • منبع :