19 دی: امیرحسین زارع آزادکار وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشورمان در مبارزه رده‌بندی این وزن در بازی‌های المپیک توکیو با پیروزی مقابل نماینده چین، مدال ارزشمند برنز را گرفت.
رقابت‌های رده‌بندی و فینال وزن‌های ۷۴ و ۱۲۵ کیلوگرم رقابت‌های کشتی آزاد المپیک توکیو امروز (جمعه) از ساعت ۱۵ به وقت ایران آغاز شد.
امیرحسین زارع دارنده طلای نوجوانان و امیدهای جهان و نقره جوانان و المپیک جوانان در مبارزه رده‌بندی وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مصاف ژی وی دنگ دارنده مدال نقره و برنز جهان از چین رفت که با نتیجه ۵ بر صفر حریف خود را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.
زارع در دور نخست الکساندر خوتسیانویسکی دارنده مدال برنز جهان از اوکراین را ۷ بر صفر شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل اگزون شالا از کوزوو قرار گرفت که موفق شد حریف خود را با نتیجه ۱۳ بر ۲ شکست دهد و به نیمه نهایی راه یابد.
 زارع در مرحله نیمه نهایی به مصاف گنو پتریاشویلی دارنده برنز المپیک و ۳ طلا و ۲ برنز قهرمانی جهان رفت و با نتیجه ۶ بر ۳ مغلوب حریف شد و از صعود به فینال بازماند.
تیم ایران توسط حسن یزدانی در ۸۶ کیلو به مدال نقره رسید و اطری نیز در ۵۷ کیلو به عنوان پنجمی دست یافت. سایر نفرات نیز از دور مسابقات حذف شدند.

  • نویسنده :
  • منبع :