19 دی: بازپرس دادسرای عمومی عمومی و انقلاب شهرستان پیشوا از دستگیری عاملان سوءقصد نافرجام به جان مقام قضایی در پیشوا خبر داد و گفت: هدف عاملان، سوءقصد به جان رئیس اداره جهاد کشاورزی به دلیل تخریب ساخت و ساز غیرمجاز بوده است.

حامد صادقی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به دستگیری عاملان ترور نافرجام مقام قضایی در پیشوا و بازسازی صحنه وقوع جرم اظهار داشت: چندی پیش در شهرستان پیشوا شاهد تیراندازی به خودروی یکی از مقامات قضایی بودیم. 

وی افزود: پس از این اقدام بلافاصله تحقیقات گسترده توسط مقامات قضایی و امنیتی آغاز شد و به شواهدی در این زمینه دست یافتیم. 

بازپرس دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان پیشوا در ادامه گفت: پس از تحقیقات و اقدامات اطلاعاتی گسترده مدتی پیش عاملان این حادثه بازداشت شده بودند. 

صادقی با اشاره به انگیزه افراد تصریح کرد: مقصود این افراد مقام قضایی نبوده بلکه انگیز این افراد ترساندن رئیس جهاد کشاورزی به جهت تخریب ساخت و ساز غیرمجاز بوده است. 

وی تأکید کرد: در زمینه برهم‌ زدن نظم عمومی با هیچ فرد و متهمی مماشات نداریم‌ و‌ نظم و امنیت جامعه خط قرمز دستگاه قضایی است. 

بازپرس دادسرای عمومی انقلاب شهرستان پیشوا ابراز کرد: تمامی افراد این حادثه از عوامل پشت پرده و دستور دهنده تا مرتکبین حادثه دستگیر و  به قصد خودشان یعنی تلاش جهت ترساندن رئیس اداره جهاد کشاورزی اعتراف کرده‌اند. 

صادقی در پایان خاطرنشان کرد: دلیل این اشتباه تشابه خودروی دولتی رئیس اداره جهاد کشاوری و مقام قضایی بوده است.

  • نویسنده :
  • منبع :