19 دی: سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: بر اساس درخواست وزارت کشور و تصویب آن در ستاد ملی مبارزه با کرونا پروازها از مبدا و مقصد دو شهر «مشهد» و «کیش» تا ۱۰ روز معادل ۵۰ درصد کاهش خواهد یافت.
«محمد حسن ذیبخش» امروز (چهارشنبه) به خبرنگار ایرنا، افزود: وزارت کشور درخواست محدودیت پروازی برای دو مقصد مشهد و کیش داشت که ابلاغ آن به سازمان هواپیمایی برای  مدت ۱۰ روز صورت پذیرفت.
وی ادامه داد: بر این اساس تمامی پروازها به این دو مقصد از سراسر کشور تا ۵۰ درصد کاهش می‌یابد و امروز اولین روز محدودیت‌های پروازی در این دو مسیر است و تا ۹ روز دیگر دستورالعمل کاهش ۵۰ درصدی تعداد پروازها ادامه دارد.
ذیبخش ادامه داد: این تصمیم به دلیل شیوع ویروس دلتای کرونا در کشور و افزایش آن در استان‌های خراسان رضوی و هرمزگان اتخاذ شده است.
سخنگوی سازمان هواپیمایی ادامه داد: فرودگاه هاشمی‌نژاد مشهد روز هجدهم تیرماه امسال با ۱۰۷ پرواز داخلی و ۱۲ پرواز خارجی در مجموع ۱۱ هزارو ۴۵۸ مسافر را پذیرش کرده است که این آمار از امروز به نصف کاهش خواهد یاقت.
به گفته ذیبخش با اعمال محدودیت‌های ابلاغی از امروز، پروازها در فرودگاه کیش نیز از ۳۶ پرواز در تاریخ ۱۸مرداد ماه به نصف کاهش پیدا خواهد کرد.
بر اساس این گزارش، شیوع کرونا گونه دلتا در هفته های اخیر شدت زیادی یافته است به طوری که تا دیروز مجموع فوت شدگان به ۹۵ هزار و ۱۱۱ نفر رسید. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴ میلیون و ۲۳۸ هزار و ۶۷۶ نفر رسیده است.

  • نویسنده :
  • منبع :