19 دی: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از اجرای طرح دوباره محله محور شهید حاج قاسم سلیمانی با همکاری بسیج مستضعفین، سپاه های استانی و وزارت بهداشت خبر داد و گفت: عامل اصلی مقابله با بیماری کرونا خود مردم هستند.
سردار سرلشکر حسین سلامی عصر چهارشنبه در حاشیه نشست ویژه ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران افزود: بدنبال تاکیدات بسیار موثر و ارزنده امروز رهبر معظم انقلاب در موضوع ضرورت اتخاذ تصمیمات فوری و موثر برای مقابله گسترش جهش وار ویروس کرونا در سطح کشور، ستاد عملیات مقابله با کرونا استان تهران با همه اعضا تشکیل جلسه داد تا در این موضوع تصمیمات اساسی و اقدامات سختگیرانه و یاری طلبیدن از همه عناصری که در این مساله از جمله مردم موثر هستند تصمیماتی گرفته شود.
وی ادامه داد: آنچه در جلسه امروز تصمیم‌گیری شد این بود که از فردا مجددا اجرای موثر و مستمر و قوی طرح محله محور شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی دوباره با همکاری و مشارکت سازمان بسیج مستضعفین و سپاه های استانی سپاه پاسداران و همه دستگاهها و نهادهای بهداشتی و درمانی و وزارت بهداشت در تمام کشور آغاز شود.
فرمانده کل سپاه  گفت: در این جلسه تاکید شد که ظرفیت‌های وسیعی برای گسترش واکسیناسیون اتفاق بیفتد بنابراین به عنوان سپاه و بسیج آمادگی داریم هر تعدادی که  واکسن در اختیار ما قرار بگیرد به همان تناسب مراکز واکسیناسیون را گسترش دهیم   و از طرف دیگر مراکز موجود را با چند شیفته کنیم.
سردار سلامی یادآور شد: منتظر هستیم که ستاد ملی کرونا در مورد تعطیلات تصمیم بگیرند. اگر تصمیم بر تعطیلی گرفته شد هم نیروی انتظامی و هم بسیج و هم وزارت بهداشت و در کنار آن همه دستگاه هایی که در مساله اجرای کامل ضوابط مربوط به این تعطیلات هستند قرار شد که پای کار باشند تا فضایی را فراهم شد که مردم کمتر درگیر این مساله شوند.
وی با بیان این که ما تجربه جهاد ملی مانند دفاع مقدس را داریم گفت: از مردم می خواهیم که در یک  جهاد ملی همانند دوران دفاع مقدس با این بیماری مبارزه کنند چرا که  در این بیماری و خطر عامل اصلی مقابله خود مردم هستند و اگر مردم همکاری کنند و دستگاه‌های مسئول تمام تلاش خود را به کار بگیرند حتما  از این موج هم عبور خواهیم کرد.

  • نویسنده :
  • منبع :