19 دی: سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بررسی برنامه وزرای اطلاعات و بهداشت در جلسه صبح امروز این کمیسیون خبر داد.
مصطفی نخعی در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز صبح کمیسیون انرژی مجلس، بیان کرد: در جلسه امروز صبح کمیسیون وزرای پیشنهادی اطلاعات و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حضور یافته و برنامه های خود را به اعضای کمیسیون ارائه کردند. اسماعیل خطیب به‌عنوان وزیر پیشنهادی اطلاعات درخصوص برنامه‌ها، سیاست‌ها و راهبردهای مدنظر خود توضیحاتی را به اعضای کمیسیون ارائه کردند و نمایندگان نیز سوالات و ابهامات خود را مطرح کردند.
وی در ادامه اظهار کرد: از آنجا که موضوع حراست و حفاظت از تاسیسات و دانشمندان هسته‌ای به‌عنوان مسئله مرتبط با کمیسیون انرژی برای نمایندگان بسیار مهم بود، همچنین با توجه به تعرضاتی که در گذشته به تاسیسات و دانشمندان هسته‌ای شده است، نمایندگان بر ضرورت حفاظت از آن‌ها تاکید کردند که وزیر پیشنهادی اطلاعات نیز نقطه‌نظرات و برنامه‌های خود را در این خصوص مطرح کرد.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در ادامه تصریح کرد: در حضور بهرام عین اللهی وزیر پیشنهادی بهداشت نیز نمایندگان نسبت به واکسیناسیون هرچه سریع‌تر کل جامعه هدف در مقابل بیماری کرونا تاکید داشتند که وزیر پیشنهادی نیز از داشتن برنامه برای انجام این امر طی شش ماه بعد از آغاز به کار خود، تاکید کرد.
وی در ادامه تاکید کرد: وزیر پیشنهادی بهداشت بر ادامه قرنطینه سراسری البته نه به شکل کنونی تاکید داشت. همچنین با توجه به اینکه واکسن‌های تولید داخل، کفاف واکسیناسیون کل جامعه هدف را نمی‌دهد، قول واردات هر بیشتر و سریع‌تر واکسن را برای مردم به نمایندگان داد.

  • نویسنده :
  • منبع :