19 دی: رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با بیان اینکه نوع جهش یافته کرونا دلتا کودکان زیادی را مبتلا کرده است،گفت: نوزاد هفت ماهه در شهرستان راز و جرگلان بدلیل ابتلا به کرونا فوت شد.
به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، دکتر سید احمد هاشمی اظهار داشت: امروز شهرستان راز و جرگلان سه مورد دیگر فوتی ناشی از کرونا داشت که یکی از این فوتی ها نوزاد هفت ماهه بود.
وی افزود: افزایش آمار مبتلایان و بستری ها در هفته گذشته ضمن تغییر وضعیت رنگی در این شهرستان به رنگ قرمز باعث افزایش تعداد فوتی ها نیز شده است.
هاشمی عنوان کرد: راز و جرگلان تقریبا هفت درصد جمعیت خراسان شمالی را دارد اما درصد فوتی های ناشی از کرونا نسبت به کل فوتی های استان ۲۷درصد است که باید محدودیت ها با شدت بیشتری در این شهرستان اعمال شود.
در موج پنجم کرونا سویه دلتا از ویروس کرونا شیوع دارد که کودکان را نیز درگیر می‌کند و این سویه از ویروس سرعت انتقال بیشتر و دامنه فراگیری بالاتری را از خود نشان داده است و بنا به گفته مسوولان علوم پزشکی خراسان شمالی؛ ۹.۲۸ درصد از مبتلایان ویروس کرونا در استان کودکان هستند.

  • نویسنده :
  • منبع :