19 دی: مدیرکل امور مرزی وزارت کشور با بیان اینکه به استان‌های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی ابلاغ شده تا در صورت حضور اتباع افغانستان در مرزها آن‌ها را به کشور خود برگردانند، گفت: نیروهای مستقر در مرز برابر ابلاغیه‌های صادره مانع ورود احتمالی مردم افغانستان خواهند شد.
حسین قاسمی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به تحولات افغانستان و وضعیت مرزهای جمهوری اسلامی ایران با کشور افغانستان گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا، گذرگاه‌های مرزی مشترک ایران و افغانستان با محدودیت‌ها سخت‌گیرانه‌ای روبرو بوده و به استان‌های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی ابلاغ شده تا در صورت حضور اتباع افغانستان در مرزها آنها را به کشور خود برگردانند.
وی افزود: با توجه به اینکه شرایط داخلی افغانستان به سمت ثبات میل می‌کند و ازآنجایی‌که تردد در مرزهای شرقی جمهوری اسلامی ایران به دلیل قطع زنجیره کرونا با محدودیت‌ و ممنوعیت سنگینی مواجه است، لذا نیروهای مستقر در مرز برابر ابلاغیه های صادره مانع ورود احتمالی مردم عزیز افغانستان خواهند شد.
قاسمی با انتقاد از سازمان های بین المللی خواستار توجه ویژه به بحران موجود در افغانستان و مدیریت پیامدهای آن برای کشورهای همسایه شد.

  • نویسنده :
  • منبع :