19 دی: سخنگوی سازمان هواپیمایی از سرگردانی مسافرانی که بدون اخذ ویزا به عراق سفر هوایی دارند خبر داد و گفت: با آژانس‌های مسافرتی که با وعده دریافت ویزا در فرودگاه‌های عراق به مسافران بلیت فروخته‌اند، برخورد می‌شود.
«محمدحسن ذیبخش» امروز (چهارشنبه) در جمع خبرنگاران درباره بلیت‌فروشی در مسیرهای هوایی منتهی به شهرهای زیارتی در عراق، افزود: با توجه به قرار گرفتن در ایام محرم و افزایش درخواست سفر به شهرهای زیارتی، برخی آژانس‌های مسافرتی با این وعده که مسافران می‌توانند در عراق و در فرودگاه نجف یا بغداد ویزا دریافت کنند، بلیت می‌فروشند.
وی گفت: بسیاری از مسافران که در ایران بلیت خریداری کردند پس از رسیدن به فرودگاه‌های نجف و بغداد سرگردان شدند و نتوانستند ویزا دریافت کنند.
سخنگوی سازمان هواپیمایی از برگرداندن بسیاری از مسافران که فریب این شرایط را خوردند خبر داد وی اضافه‌کرد: شرایط سخت و دشواری برای برخی مسافران پیش آمده است.
ذیبخش بیان‌داشت: مسافران به مقصد عراق حتما ویزای خود را در ایران اخذ کنند و در صورتی که از صحت ویزای صادر شده اطلاع داشتند، بلیت مقصد را تهیه کنند.
وی با بیان اینکه فقط با خرید بلیت از شرکت هواپیمایی «العراقیه» در فرودگاه شهرهای عراق برگه اجازه ورود می‌دهند، گفت: خرید بلیت از بقیه شرکت‌های هواپیمایی به معنای اخذ ویزا در فرودگاه بغداد و نجف نیست.

  • نویسنده :
  • منبع :