19 دی: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: واکسن کرونا از کشورهای قابل اعتماد وارد می‌شود و با تلاش برای تامین واکسن داخلی، تولید آن در کشور افزایش خواهد یافت.
سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی روز دوشنبه در نشست ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا در اصفهان  افزود: در ابتدای شیوع ویروس کرونا، قدرت‌های مدعی در پیشرفت‌های پزشکی تا آستانه فروپاشی رفتند و با وجود شرایط تحریم ظالمانه و عملیات روانی دشمنان با آغاز شیوع کرونا ما به سرعت به کمبودها و نقص‌ها غلبه کردیم.
وی با اشاره به اینکه ما از هر بحرانی با هر میزان مقیاسی مانند جنگ، تحریم اقتصادی، حوادث غیر مترقبه یا بیماری ناشناخته عبور می‌کنیم، گفت: دشمن به راحتی مردم ما را از پول‌های خودمان محروم کرد و اجازه نداد نیازهای اساسی پزشکی را تامین کنیم با این وجود توانستیم بر ظرفیت داخلی تکیه کنیم.
سرلشکر سلامی افزود: هدف دشمنان این بود که برای کمک به سمت آنها دست دراز کنیم اما ما به آنان بی اعتماد هستیم و نمی‌توانیم سلامت جامعه را به آنها بسپاریم و این در شرایطی است که آنان از سلاح بیولوژیک علیه مردم ما استفاده می‌کنند و در این شرایط بر اساس اصل استقلال عمل می‌کنیم.
فرمانده کل سپاه گفت: کادر درمان در خط مقدم جبهه خطرناک قرار دارند اما با فداکاری در صحنه ایستاده اند و نمایشی از آزمون ستایش برانگیز و ماندگار را به همه رسانه ها نشان دادند و با ثبات قدم خود نظام سلامت کشور را پایدار نگه داشته اند.
سرلشکر سلامی اضافه کرد: با ابتکار و گذشت کادر درمان و همکاری نیروهای مسلح می‌کوشیم از این موج بیماری عبور کنیم.
وی با بیان این که ما به جز بحث کرونا در جبهه‌های مختلف از جمله تحریم و جنگ رسانه‌ای با توطئه‌های مختلف روبرو هستیم افزود: با پیام رهبر معظم انقلاب برای مقابله و کنترل بیماری بار دیگر همه ظرفیت‌ها به میدان آمد و اقدامات خوبی صورت گرفت.
وی گفت: به همه مردم اطمینان می‌دهیم درباره وظایفی که بر عهده داریم با تمام توان در صحنه هستیم و ایمان به مردم اصل خدمت ما است، تا انتها خواهیم ماند و تمام توان مان را بدون منت در اختیار مردم قرار می‌دهیم.
همچنین سردار سلامی تاکید کرد: مساله آب استان اصفهان باید با همت و اراده مسوولان حل شود و در این زمینه هر کمکی باشد در خدمت هستیم.
فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان نیز در این نشست گفت: نیروهای مسلح از ابتدای شیوع بیماری کووید-۱۹ وارد میدان شدند و در زمان حاضر در موج پنجم تمام توان و امکانات خود را به کار گرفته اند.
سرادر سرتیپ دوم پاسدار مجتبی فدا افزود: سپاه در صدد سرعت بخشیدن به روند واکسیناسیون کروناست.
وی به فعالیت‌های گروه‌های جهادی بسیج و سپاه در مناطق محروم کشور اشاره کرد و گفت: نیروهای سپاه در منطقه زلزله زده سی سخت همچنان فعال و مشغول خدمات رسانی هستند.
فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) ادامه داد: قرارگاه صاحب الزمان(عج) در رصد و کنترل بازار و مبارزه با احتکار فعال و در این زمینه کشفیات خوبی به ارزش ۳۰۰ میلیارد تومان داشته است.

  • نویسنده :
  • منبع :