19 دی: دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی ایران از ارائه کارت اعتباری پنج، ۱۰، ۱۵، ۲۰ و ۳۰ میلیون تومانی برای خرید لوازم خانگی با بهره چهار درصد و با اقساط شش ماهه، ۹ ماهه و یک ساله خبر داد.
عباس هاشمی، دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی ایران، طی نامه ای به اعضای انجمن اعلام کرده که در صورت تمایل به شرکت در طرح ملی فروش اعتباری لوازم خانگی می توانند آمادگی خود را به انجمن اعلام کنند و با دریافت معرفی نامه از انجمن هماهنگی های لازم را جهت عقد قرارداد با بانک عامل صورت دهند تا محصولات خود را مستقیم جهت عرضه به مصرف کنندگان در سطح  کشور از طریق نمایندگی های فروش منتخب یا دیگر مراکز عرضه کالاهای تولیدی خود برای فروش بگذارند.
بر اساس این نامه اعتبار دریافتی خریداران فقط در فروشگاه ها و مراکز خدماتی معرفی شده از سوی واحدهای تولیدی معتبر است. همچنین کلیه دریافت کنندگان اعتبار حداکثر ظرف یک ماه از زمان دریافت اعتبار حداقل با انجام یک تراکنش خرید کارت خود را فعال خواهند کرد.
در صورت پرداخت منظم اقساط از سوی مشتری امکان شارژ مجدد حساب بلافاصله پس از پرداخت اقساط تسهیلات قبلی به دفعات و بدون تشکیل پرونده مجدد و ضامن وجود دارد.
گفتنی است که این اعتبار در قالب تفاهمنامه ای که انجمن با بانک قرض الحسنه مهر ایران منعقد کرده پرداخت می شود.
عباس هاشمی به ایسنا گفت: استفاده از این طرح برای عموم آزاد است و شامل کارکنان واحدها هم می شود.
اما به گفته وی تولیدکنندگان در زمینه عدم ثبات احتمالی وضعیت تورم، قیمت مواد اولیه، نرخ ارز و غیره دغدغه‌هایی دارند که دولت باید ثبات و آرامش بازار را برای ماه های آینده تضمین و تامین کند تا طرح یاد شده با موفقیت اجرایی شود.

گفتنی است که اخیرا نایب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران گفته بود بازار لوازم خانگی در رکود کامل است و به نظر می رسد این طرح هم برای تحریک تقاضا در نظر گرفته شده است.

  • نویسنده :
  • منبع :