19 دی: ورزشکاران ایرانی در یازدهمین روز از بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو در ۶ رشته ورزشی رقابت می‌کنند.
یازدهمین روز از بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو روز شنبه ۱۳ شهریور برگزار می‌شود و ورزشکاران ایران در رشته های تیراندازی، تیروکمان، دوومیدانی، والیبال، قایقرانی و تکواندو با حریفانشان به رقابت می‌پردازند. (ساعت تمام مسابقات به وقت ایران است)
تاکنون ساره جوانمردی در تیراندازی، زهرا نعمتی در تیروکمان، روح الله رستمی در وزنه‌برداری، وحید نوری و محمدرضا خیرالله زاده در جودو و امیر خسروانی، مهدی اولاد، هاشمیه متقیان، حامد امیری و سعید افروز در دوومیدانی موفق به کسب مدال طلا برای کاروان ایران شده‌اند.
امان‌الله پاپی، علیرضا مختاری، علی پیروج و مهدی اولاد در دوومیدانی، امیر جعفری، حامد صلحی پور و منصور پورمیرزایی در وزنه برداری، رمضان بیابانی در تیروکمان و مهدی پوررهنما در تکواندو موفق به کسب مدال نقره شدند. سامان رضی در وزنه برداری هم موفق به کسب مدال برنز شده است.
ایران اکنون با ۱۰ طلا، ۹ نقره و یک برنز در جدول مدالی در رده سیزدهم قرار دارد.
تیراندازی
از ساعت ۵ صبح ساره جوانمردی و سمیرا ارم در مرحله مقدماتی ماده میکس ۵۰ متر تپانچه کلاس sh1 در کنار ۱۶ تیم دیگر رقابت خواهند کرد.
تیروکمان
زهرا نعمتی و غلامرضا رحیمی از ساعت ۱۴ در مرحله مقدماتی ماده میکس تیم ریکرو به مصاف حریفان خود خواهند رفت. پیش از این زهرا نعمتی در انفرادی مدال طلا گرفته بود و محمدرضا رحیمی در مرحله یک هشتم متوقف شده بود.
والیبال 
تیم ملی والیبال نشسته ایران ساعت ۱۴:۳۰ در فینال پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو برای کسب مدال طلا باید مقابل تیم کمیته المپیک روسیه بازی کند. پیش از این تیم ایران در مرحله مقدماتی مقابل تیم‌های آلمان، برزیل و چین و در مرحله نیمه نهایی مقابل تیم بوسنی به برتری رسیده بود. ایران تاکنون در هشت دوره حضور در پارالمپیک موفق به کسب ۶ مدال طلا و ۲ نقره شده است.
قایقرانی
اسلام جاهدی از ساعت ۵ و بیست و هشت دقیقه صبح باید در ماده کانو انفرادی ۲۰۰ متر کلاس vl2 در کنار رقبایی از کشور کانادا، آمریکا و مجارستان رقابت کند.
شهلا بهروزی راد نیز از ساعت ۵ و ۴۰ دقیقه صبح در ماده کایاک انفرادی ۲۰۰ متر کلاس kl3 باید با ۷ قایقران دیگر مسابقه دهد.
تکواندو
رایحه شهاب نیز باید از ساعت ۶ صبح در وزن مثبت ۵۸ کیلوگرم کلاس k44 با  حریفی از ازبکستان رقابت کند.
همچنین اصغر عزیزی در وزن مثبت ۷۵ کیلوگرم کلاس k44 باید از ساعت ۱۳ و ۴۵ دقیقه به رقابت با حریفانش بپردازد.
دوومیدانی
صادق بیت سیاح از ساعت ۱۴ و ۴۰ دقیقه باید در ماده پرتاب نیزه کلاس f40 با ۷ رقیب دیگر به رقابت بپردازد.
سجاد محمدیان نیز از ساعت ۱۵ و ۱۰ دقیقه باید در ماده پرتاب وزنه کلاس f61 با ۸ رقیب دیگر مسابقه دهد.
صالح فرج‌زاده از ساعت ۵ و ۵ دقیقه صبح باید در ماده پرتاب وزنه کلاس f34 در کنار ۹ حریف دیگر به رقابت بپردازد.

  • نویسنده :
  • منبع :