19 دی: سخنگوی نیروی انتظامی با بیان اینکه مرزهای زمینی چهارگانه با عراق مسدود است، گفت: زائران از مراجعه به مرزها خودداری و اخبار موثق را از رسانه‌های رسمی دنبال کنند.
به گزارش روز دوشنبه از پایگاه خبری پلیس، سردار مهدی حاجیان افزود: با توجه به محدودیت های کرونایی و حفظ سلامت هموطنان عزیز مرزهای چهارگانه زمینی با عراق برای خروج عاشقان حسینی در ایام اربعین بسته است و هیچ گونه خدمات گذرنامه ای در این رابطه ارائه نمی شود.
سخنگوی نیروی انتظامی با بیان اینکه بر اساس اعلام ستاد مرکزی اربعین، دولت عراق با اعزام هوایی حداکثر ۳۰ هزار زائر برای حضور در مراسم اربعین حسینی موافقت کرده، گفت: البته این افراد باید ۷۲ساعت قبل از سفر تست «pcr» مبنی بر سلامت را داشته باشند.
وی با بیان اینکه اعزام زائران از این طریق نیز تابع شرایط خاص ابلاغی مراجع ذیصلاح خواهد بود، تصریح کرد: زائرانی که دو دز واکسن کرونا را تزریق کرده اند، می توانند پیش ثبت‌نام خود را در سامانه سماح انجام دهند هرچند، این موضوع دلیلی برای عزیمت قطعی محسوب نخواهد شد.
معاون اجتماعی ناجا با تاکید بر اینکه شهروندان اخبار موثق را از رسانه های رسمی دنبال کنند، افزود: با توجه به مسدود بودن مرزهای زمینی جمهوری اسلامی و عراق فعلا تردد زائران و عاشقان حسینی به آن کشور ممنوع بوده و هموطنان از مراجعه به مرزهای چهارگانه زمینی دو کشور جدا خودداری کرده  و اخبار موثق را از رسانه های رسمی دنبال کنند.

کمیته اعزام ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) روز دوشنبه در اطلاعیه ای اعلام‌ کرد: ثبت نام زائران اربعین فعلا متوقف شده تا تصمیم تازه طرف عراقی، در ستاد مرکزی اربعین بررسی و تصمیم‌گیری شود.

  • نویسنده :
  • منبع :