19 دی: افراد مسلح طالبان به معترضان افغانستانی در کابل حمله کردند.
به گزارش روسیا الیوم، چندین تظاهرات در کابل پایتخت افغانستان در حمایت از «جبهه مقاومت ملی» در ولایت«پنجشیر»و در محکومیت دخالت پاکستان برگزار شد.طالبان برای متفرق کردن معترضان اقدام به تیراندازی گسترده کردند.

افراد مسلح طالبان برای سرکوب این اعتراض ها که با حضور گسترده مردم و حضور گسترده زنان در صفوف معترضان در کابل برگزار شد  اقدام به تیراندازی گسترده کردند.

برخی از معترضان پاره نوشته هایی با خود داشتند که روی آنها نوشته شده بود«زنده باد مخالفان، مرگ بر پاکستان».

در همین حال، خبرنگار یورونیوز در کابل می‌گوید در جریان این راهپیمایی صدای تیراندازی‌های شدید و سنگین شنیده است؛ اقدامی که برای متفرق ساختن جمعیت معترضان انجام شده است.

در ویدیوهایی که از این رویداد در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، افرادی که گفته می‌شود از مأموران طالبان هستند در حال کتک زدن برخی از راهپیمایان دیده می‌شوند.

طبق گزارش خبرنگار یورونیوز، حدود ۱۰ دقیقه تیراندازی بدون وقفه انجام شد و مشخص نیست که آیا این تیراندازی سنگین تلفاتی در پی داشته است یا خیر. نیروهای طالبان همچنین از خبرنگاران خواستند تا فیلمبرداری را متوقف کنند.

این اتفاق پس از تجمع بیش از ۷۰ نفر که اغلب از زنان بودند در خارج از سفارت پاکستان رخ داد. آن‌ها شعارهایی علیه پاکستان سر می‌دادند.

سارا فهیم یکی از تظاهرکنندگان به خبرگزاری فرانسه گفت: «زنان افغان می‌خواهند کشورشان آزاد باشد (...) ما خسته شده‌ایم. ما از بمباران‌های پاکستان در پنجشیر خسته شده‌ایم.»

وی افزود: «نمی‌دانیم این موضوع تا کی ادامه خواهد داشت و صدای ما چه زمانی شنیده می‌شود؟» وی این سوال را مطرح کرد که چرا جامعه بین‌المللی سکوت کرده است و می‌بیند تعداد زیادی از مردم کشته شده‌اند.»

 

 

 


 


  • نویسنده :
  • منبع :