19 دی: معاون امداد ونجات هلال احمر مازندران گفت که پس از جست‌وجوی ۲۴ ساعته سه گروه از امداد ونجات، محل سقوط پاراگلایدر در منطقه جنگلی سوادکوه پیدا شده و در حال برنامه ریزی برای انتقال خلبان هستیم که دچارمصدومیت شدید شکستگی شده است.
محمود قاسمی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود که یک فروند پاراگلایدر با دو سرنشین شامل استاد و شاگرد روز گذشته در منطقه سوادکوه با مشکل مه گرفتگی مواجه شد که شاگرد توانست فرود اضطراری را بدون مصدومیت انجام بدهد، اما استاد دچار سقوط و مفقود شد.
وی گفت که پس از اعلام مفقود شدن، سه تیم امداد و نجات به منطقه اعزام شدند و دقایقی پیش محل سقوط خلبان مشخص شد و تیم امداد و نجات محل سقوط را صعب العبور گزارش کردند.
قاسمی با اعلام این که هلال احمر در حال هماهنگی برای اعزام بالگرد برای انتقال خلبان مصدوم است، افزود: طبق اعلام تیم امداد و نجات خلبان از ناحیه پا و دست بشدت دچار شکستگی شده است.
معاون امداد و نجات هلال احمر مازندران بی توجهی به اخبار هواشناسی را عامل سقوط ناشی از مه گرفتگی دانست و بیان داشت: با توجه به تغییرات آب و هوایی استان، هر گونه عملیات پروازی در ارتفاعات استان چه پروازی،کوهنوردی و یا جنگل نوردی باید با حساسیت بیشتری پیگیری و برنامه ریزی شود.

  • نویسنده :
  • منبع :