19 دی: مدیر حوزه های علمیه با اشاره به رابطه تنگاتنگ حوزه و فرهنگ دفاع مقدس خاطرنشان کرد: لازم و ضروری است که همچنان دستاوردهای دفاع مقدس در کالبد حوزه جاری و ساری باشد و حوزه های علمیه در حفظ و حراست از این دستاوردها همه توان خود را به کار خواهد گرفت.
به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت الله اعرافی در دیدار اعضای شورای عالی هماهنگی بسیج و حوزه‌های علمیه که در دفتر مدیر حوزه‌های علمیه در قم برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و رشادت های رزمندگان اسلام و ایثارگران، گفت: دستاوردهای عظیم دفاع مقدس دو دسته است، دسته اول دستاوردهای سخت افزاری  و ظاهری می باشد که کشور توانست در برابر تجاوز ابرقدرت ها از تجزیه شدن و فروپاشی خود را حفظ کند، چرا که در طی ۲۰۰ سال گذشته این کشور در هر جنگی شکست خورده بود،‌قسمتی از سرزمین خود را از دست داده بود.

وی افزود: دستاوردهای معنوی و الهی نیز یکی دیگر از برکات دفاع مقدس بود که همگان باید برای حفظ و حراست از آن تلاش کنند.

مدیر حوزه های علمیه با اشاره به رابطه تنگاتنگ حوزه و فرهنگ دفاع مقدس، خاطر نشان ساخت: لازم و ضروری است که همچنان دستاوردهای دفاع مقدس در کالبد حوزه جاری و ساری باشد و حوزه های علمیه در حفظ و حراست از این دستاوردها همه توان خود را به کار خواهد گرفت.

آیت الله اعرافی در قسمت دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی فعالیت های صورت گرفته در مدیریت حوزه، خاطر نشان ساخت: در دوره مدیریت بنده، تلاش شده است که به سمت اقدام و عمل برویم و در طی این سال ها برنامه ها و اقدامات راهبردی زیادی صورت گرفته است.

امام جمعه قم افزود: طرح آمایش از اقدامات ارزشمند حوزه های علمیه است که بر اساس کارویژه های روحانیت طراحی و عملیاتی شده است، بطوریکه ۲۰۰ کارکرد در ۴ گروه تعریف شده اند و در این راستا ۴۰ نهاد به منظور همکاری و تعامل مشخص شده اند که یکی از آن‌ها همکاری با وزارت آموزش و پرورش است که بیش از ۴۰ محور همکاری به امضای وزیر آموزش و پرورش و مدیرحوزه رسیده است و هم اکنون در حال انجام است و دیگری برنامه ای مشترک با ستاد کل نیروهای مسلح است.

آیت الله اعرافی اضافه کرد: فروردین ۱۴۰۱ یکصدمین سالگرد احیای حوزه قم خواهد بود و ما دبیرخانه ای تشکیل داده ایم و بازشناسی و بازنمایی یکصد ساله حوزه قم شعار سال تحصیلی پیش رو خواهد بود.

  • نویسنده :
  • منبع :