19 دی: یکی از مراجع تقلید شیعیان در پیامی بر اهتمام بیشتر برای انتقال ارزش هایی همچون اصول و مبانی دفاع مقدس به نسل جوان تأکید کرد.
پیام آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی به همایش سراسری تجلیل از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت، که توسط مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس قم در همایش سراسری تجلیل از یک میلیون پیشکوست دفاع مقدس، قرائت شد، بدین شرح است:

قبل از هر چیزی از برگزارکنندگان این محفل باشکوه و سراسری و حضور پیشکسوتان سالهای حماسه و ایثار، خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان، آزادگان و ائمه محترم جمعه و جماعات مقامات لشکری و کشوری مسئولان استانی و دیگر عزیزان صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنم.

این مراسم که به پاسداشت و تجلیل از یک میلیون پیشکسوت جهاد و مقاومت برگزار می‌شود یادآور حماسه ای بزرگ و بی مانند در تاریخ معاصر است که همه آن را به عنوان دفاع مقدس می‌شناسند، در طول این دوران سخت‌ترین تحریم‌ها بر ایران تحمیل شد اما این تحریم های سخت و بی سابقه هرگز نتوانست خللی در پیشبرد اهداف مقدس انقلاب اسلامی ایجاد کند.

طلایه‌داران این تجربه مقدس و شکوهمند پیشکسوتانی هستند که  السابقون الاولون به شمار می‌آیند و بی‌تردید حماسه های غرورآفرین آنان در طول هشت سال دفاع مقدس نمونه بارز و روشنی از تاسی و الگو پذیری از نهضت امام حسین(ع) بوده است؛ از این رو تکریم و تجلیل از پیشکسوتان و رزمندگان دفاع مقدس ادای دینی به یادگاران سرافراز آن دوران پر افتخار است. درود خداوند بر آنان که توانستند از این آزمون دشوار سربلند بیرون آیند.

ضروری است که متولیان و سیاست گذاران فرهنگی کشور به ویژه مسئولان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به بازشناسی اصول و مبانی این جهاد و مقاومت اهتمام بیشتری ورزیده و این فرهنگ و آگاهی را به نسل‌های آینده منتقل کنند تا روحیه جهاد و دفاع و ایثارگری همیشه جاویدان و در سایه آن امنیت و آرامش پیوسته پاینده بماند.

در پایان فرا رسیدن هفته دفاع مقدس را تبریک عرض نموده و یاد و خاطره همه ایثارگران جانبازان و رزمندگان اسلام را گرامی می دارم و به روان پاک شهدا درود می فرستند و مجدداً از تمام برگزار کنندگان این همایش پرجلال و شکوه و همه حاضران تشکر می‌کنم و توفیق همگان را از درگاه باری تعالی مسالت دارم.


  • نویسنده :
  • منبع :