۱۹ دی: مدیرکل آموزش‌وپرورش قم گفت: تاکنون ۹۳ درصد دانش‌آموزان این استان در دوره‌های تحصیلی مختلف به‌صورت قطعی ثبت‌نام‌ شده‌اند.
حمیدرضا شیخ‌الاسلام در گفت‌وگو با ایرنا،‌ افزود: حدود ۲۸۰ هزار دانش‌آموز در دوره‌های تحصیلی مختلف از سوم مهرماه در یک هزار و ۴۰۰ واحد آموزشی به صورت مجازی مشغول به تحصیل خواهند شد.

وی اضافه کرد: روز پنجشنبه هفته جاری زنگ شکوفه‌ها در پایه اول ابتدایی در سطح مدارس نواخته و به‌صورت نمادین در هر ناحیه با حضور یکی از مسئولان انجام می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین آغاز سال تحصیلی نیز شنبه هفته آینده با حضور مسئولان و تعداد محدودی از دانش‌آموزان و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صدا درخواهد آمد.

شیخ‌الاسلام بیان کرد: امسال ثبت‌نام حدود ۲۸ هزار دانش‌آموز در پایه اول ابتدایی پیش‌بینی شده بود، ولی تاکنون ۳۰ هزار دانش‌آموز ثبت‌نام کرده‌اند که علت آن ثبت‌نام نکردن تعدادی از آن‌ها در سال گذشته است.

وی با بیان این‌که ۹۳ درصد کل آمار دانش‌آموزی استان ثبت‌نام قطعی شده‌اند، افزود: تعدادی از دانش‌آموزان در پایه نهم و دهم ثبت‌نام نکرده‌اند و درخواست داریم سریع‌تر به مدارس مورد نظر مراجعه کنند تا در شروع سال تحصیلی بتوانیم در خدمت تمام دانش‌آموزان باشیم.

وی خاطرنشان کرد: امتحانات تعدادی از دانش‌آموزان پایه نهم در شهریورماه به اتمام رسید و به همین دلیل ثبت‌نامشان با تاخیر مواجه شده است.

به گفته مدیرکل آموزش‌وپرورش قم، ثبت‌نام بیش از ۹۹ درصد دانش‌آموزان ‌در دوره ابتدایی انجام شده است.
  • نویسنده :
  • منبع :