19 دی: رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه برای ‌مسدود کردن گلوگاه های فساد عزمی جزم داریم، گفت: در ‌مبارزه با فساد کوتاه نخواهیم آمد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای که صبح امروز پنجشنبه هشتم مهر ماه 1400 به‌منظور بررسی مسائل قضایی و پیگیری احقاق حقوق عامه در رأس هیأتی به استان قزوین سفر کرده است، لحظاتی پیش وارد مرکز این استان شد. 

رئیس قوه قضائیه در بدو ورود به شهر قزوین به زیارت امامزاده حسین ابن علی ابن موسی‌الرضا (ع) رفت و مورد استقبال مقامات ارشد اجرایی و قضایی استان از جمله نماینده، ولی فقیه و استاندار قزوین قرار گرفت.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی‌اژه‌ای در جمع خبرنگاران در تشریح اهداف سفرش به قزوین، با اشاره به ویژگی‌های استان قزوین گفت که نباید در استانی با چنین ظرفیت‌های انسانی و طبیعی، مشکلی وجود داشته باشد. 

وی افزود: استان قزوین با پیشینه تاریخی و مذهبی و با ظرفیت‌های سیاسی بالا و همچنین داشتن علما و دانشمندان بزرگی در فقه، اصول، کلام، فلسفه، شعر و ادبیات، شهدای والامقامی، چون شهید بابایی، لشکری و ده‌ها شهید بزرگ و همچنین آزادگان بسیاری از جمله مرحوم ابوترابی، که نمادی از مقاوت، ایثار و ایستادگی بود را در خود پرورش داده است. 

رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: قزوین با داشتن دشت حاصلخیز، مدارس متعدد علمیه و دانشگاه‌های بزرگی، چون دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) با مردمی همیشه در صحنه در مقاطع مختلف، جا دارد نگاه ویژه‌ای به آن شود و نباید با این همه ظرفیت، مشکلاتی در این استان وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: استان قزوین یکی‌ از قطب‌های اقتصادی و صنعتی و کشاورزی است که بیش از 3 هزار واحد صنعتی و تولیدی و دشت‌های فراوان حاصلخیز و مراکز علمی و شخصیت‌های شاخصی دارد.

رئیس قوه قضاییه از مسئله آب، محیط زیست و زمین به ویژه اراضی وقفی و همچنین برخی ناهنجاری‌های اجتماعی به عنوان مسائل مهم استان قزوین یاد کرد. 

وی تاکید کرد که قصد داریم با همکاری قوای دیگر و مردم مشکلات و‌ مسایل استان قزوین حل شود. 

رئیس دستگاه قضا در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وجود چند مسئله مهم در استان قزوین گفت: اینجا آمدیم تا با کمک مردم، نماینده ولی فقیه، استاندار، شهرداران، فرمانداران، اعضای شورای شهر و نمایندگان مجلس گام‌هایی بلند، عمیق و گسترده برای حل مشکلات برداریم. 

محسنی اژه‌ای افزود: موضوع بحران آب و تنش آبی، آلودگی‌ها و تخریب محیط زیست، زمین با چالش‌های وقف و ناهنجاری اجتماعی در زمره مشکلات عمده استان قزوین هستند که باید با کمک دولت و مجلس این سنگ‌ها را از پیش پای مردم قزوین برداریم.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با بیان اینکه حضور جریانات مختلف سیاسی در استان نباید باعث جلوگیری از سرعت پیشرفت قزوین شود، ابراز امیدواری کرد که مسائل و مشکلات این منطقه با همدلی و همکاری قوای سه‌گانه و مردم حل شود. 

وی تاکید کرد که آنچه در برخورد با ناهنجاری‌ها و مبارزه با فساد و تبعیض و حذف گلوگاه‌های فساد مربوط به دولت و مجلس است، به آن‌ها منتقل می‌کند تا این معضلات با اصلاح قوانین یا وضع قوانین جدید و تقویت بخش‌های نظارتی، برطرف شود.

رئیس قوه قضاییه گفت: در این سفر تلاش می‌کنیم هر مشکلی که در استان قابل حل است با برنامه‌ریزی در استان برطرف شود و مواردی که نیاز به کمک دیگر دستگاه‌ها دارد در تهران تصمیم‌گیری خواهیم کرد تا گام‌هایی بلندتر، عمیق‌تر و گسترده‌تر در جهت گره‌گشایی از مشکلات مردم برداریم. 

وی با بیان اینکه دستگاه قضایی در امر مبارزه با فساد و تبعیض و کمک به دولت در زمینه مسدود کردن گلوگاه های فساد، عزمی جزم دارد، افزود: در جریان این سفر نیز تصمیماتی در این راستا اتخاذ خواهد شد.

اژه‌ای با اشاره به سرکشی به استان‌های کشور گفت: اگر چه به خاطر کرونا سفر به استان‌ها به تأخیر افتاد اما، با بهبود یافتن اوضاع، این سفر با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، انجام می‌شود. 


  • نویسنده :
  • منبع :