19 دی: وزیر کشور گفت: دولت سیزدهم با تمام توان در خدمت استان‌ها است و ظرفیت‌های هر منطقه را برای توسعه بکار می‌گیرد.
احمد وحیدی روز دوشنبه در آیین تودیع و معارفه استاندار جدید لرستان افزود: باید راهکارهای درون زا را برای حل مشکلات پیدا و اجرایی کرد.
وی ادامه داد: در گذشته مردم بجای اینکه خودشان مسایل را بررسی کنند نگاهشان این بود بروکراسی دولتی چه می‌کند که اکنون باید به مسیر صحیح برگردیم.
وی تصریح کرد: در گذشته روستاها محل تولید بودند اکنون به مصرف‌کننده تبدیل شده اند چراکه تلاش کردیم روستا را به بخش، بخش را به شهر و شهر را به شهرستان ارتقا دهیم.
وزیر کشور ادامه داد: امیدواریم روزی برسد بدون نیاز به درآمدهای نفتی کشور را مدیریت کنیم، هرچند رژیم پهلوی کشور را وابسته کرد اما پس از انقلاب متکی به خود شدیم و امیدواریم در دولت سیزدهم این باور و گفتمان را تقویت کنیم.
وحیدی همچنین گفت: لرستان سرزمینی با همه خوبی ها و نقطه پرافتخاری در تاریخ ایران بزرگ با مردمانی افتخار آفرین است که همزمان ظرفیت و مشکلات فراوانی دارد.
وی افزود: استاندار جدید، فرزند این خاک و آماده یک حرکت پرشتاب برای لرستان است که این مهم با کمک همگان محقق می شود و اندیشمندان استان، صاحبان فکر، مراجع فکری و عملی در لرستان باید در این خصوص بیاندیشند و همراهی کنند.
وی بیان کرد: ظرفیت های لرستان شامل حجم بزرگ منابع آب، طبیعت ارزشمند، کشاورزی، دامپروری، صنعت، گردشگری و مردم سخت کوش است که نباید با وجود این داشته ها نگران بیکاری باشیم.
مسائل مربوط به آب در لرستان پیگیری می شود
وزیر کشور همچنین گفت: لرستان سرزمینی مناسب برای پرورش گیاهان دارویی است و خوش بین هستم با ظرفیت خوب استان، حمایت دولت و اقدامات مدیریت اجرایی، این استان توسعه یابد.
وحیدی ادامه داد: مسائل مربوط به آب لرستان پیگیری می‌شود هرچند گمان نمی کنم این استان مشکل آب داشته باشد اما ارزیابی و بررسی مسائل و تخصیص های آب باید اختصاصی برای لرستان انجام شود.
واگذاری مسوولیت ها بر اساس شایسته سالاری
وزیر کشور همچنین با تاکید بر اینکه کار و مسوولیت ها باید براساس شایسته سالاری به افراد واگذار شود اضافه کرد: استاندار جدید باید بهترین ها برای مسوولیت را داخل استان پیدا کند و هیچ گونه سفارشی در این راستا پذیرفته نیست.
وحیدی با تاکید بر فهرست بندی پروژه های قابل اجرا در استان و شرایط سرمایه گذاری آنها افزود: باید براساس سند توسعه استان حرکت کرد و برای تنظیم آن از سطح ملی هم استفاده و منابع به شکل مناسب و مساوی تقسیم شود.
وی ادامه داد: به سرانجام رسیدن پروژه‌های نیمه تمام در اولویت است همچنین واحدها، از تملک بانک خارج می شود و در اختیار سرمایه‌گذار با اهلیت قرار خواهد گرفت چراکه سرمایه مردم باید در جریان باشد و طرح های راکد تعیین تکلیف شود.
وزیر کشور تصریح کرد: روحیه انقلابی سران سه قوا هم راستا است و می‌توان مشکلات را بررسی کرد تا به نتیجه مورد نظر برسیم.
فرهاد زیویار به عنوان استاندار جدید لرستان و جایگزین سیدموسی خادمی منصوب شده است.


  • نویسنده :
  • منبع :