19 دی: یک ماده خرس قهوه‌ای در پارک ملی پابند به شکل بی رحمانه‌ای توسط یک زن و مرد شکار و تکه تکه شد.
رئیس اداره پارک ملی پابند گفت: کشتار این خرس قهوه‌ای توسط کوهنوردان در حال صعود به ارتفاعات ملی پابند گزارش شد.
یخکشی افزود: طبق این گزارش لاشه این حیوان توسط زن و مرد میانسالی تکه تکه شده و در حال پخته شدن در قابلمه بود، کشف شد. 
او با بیان اینکه این زن و مرد ابتدا اعلام کردند که در حال پختن گوشت گراز هستند، افزود: کوهنوردان با مشاهده پنجه‌ها و سر قطع شده خرس متوجه می‌شوند که آن‌ها یک قلاده خرس قهوه‌ای بالغ را کشته و مشغول پختن گوشت خرس برای گرفتن روغن هستند.
یخکشی ادامه داد: پس از گزارش این کوهنوردان، محیط بانان بلافاصله به محل اعزام شدند و پوست، سر و قطعاتی از گوشت خرس را کشف کردند.
رئیس اداره پارک ملی پابند با بیان اینکه این زن و مرد پیش از رسیدن ماموران محیط بانی از محل متواری شده بودند، گفت: بررسی محیط بانان نشان داد این قلاده خرس تازه شکار شده بود.
او گفت: کوهنوردان ادعا کرده بودند که ردپای توله‌های این خرس را نیز در منطقه مشاهده کردند، اما محیط بانان هیچ اثری از توله خرس‌ها پیدا نکردند.
یخکشی با بیان اینکه این زن و مرد میانسال با توجه به تصاویری که کوهنوردان از آنان ضبط کرده بودند شناسایی شده اند، گفت: پرونده قضایی برای این دو متخلف تشکیل و با توجه به سکونت آن‌ها در یکی از روستا‌های استان سمنان، دادستان نکا حکم دستگیری آن‌ها را با نیابت قضایی به دادستانی استان سمنان صادر کرده است.
پارک ملی پابند به وسعت ۲۶ هزار و ۵۹۷ هکتار یکی از جاذبه‌های زیبای استان مازندران و از مهمترین زیستگاه‌های خرس قهوه‌ای است. این پارک در جنوب شهرستان نکاء و بهشهر و در شمال غربی شهرستان دامغان قرار دارد.
پختن گوشت خرس در مازندران توسط زوج شکارچی -  توله خرس کجاست؟


  • نویسنده :
  • منبع : خبرگزاری صدا و سیما