سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه تاکید کرد: هرگونه ممانعت یا مزاحمت احتمالی برای تردد کشتی‌های ایرانی از سوی دولت ایالات متحده آمریکا به منزله نقض فاحش قوانین کشتیرانی در آبهای آزاد و تهدید صلح و امنیت بین‌المللی است.

به گزارش ایسنا، کاظم جلالی سفیر در رشته توئیتی به زبان روسی در خصوص برخی شنیده ها در خصوص قصد دولت آمریکا برای ایجاد مزاحمت در مسیر تانکرهای ایرانی نوشت: نفتکش‌های ایرانی  با پرچم جمهوری اسلامی ایران در چارچوب اصل مبادله تجارت آزاد و نیز تجارت قانونی و مشروع ایران با ونزوئلا در حال حرکت به سمت این کشور  هستند. هر گونه ممانعت یا مزاحمت احتمالی برای تردد این کشتی ها از سوی دولت ایالات متحده آمریکا به منزله تحمیل قوانین ملی یک کشور به سایر کشورها و مغایر با اصول توافق شده بین المللی، نقض فاحش قوانین کشتیرانی در آبهای آزاد و تهدید صلح و امنیت بین المللی می‌باشد.
جمهوری اسلامی ایران بارها نشان داده که در حراست و ‌ پاسداری از منافع و حیات ملی خود کاملا جدی و مصمم است.هر گونه ماجراجویی و اقدام احمقانه علیه شناورها و تانکرهای ایرانی در آبراه‌های بین‌المللی، بدون شک برای عاملین آن پشیمان کننده خواهد بود.

  • نویسنده :
  • منبع : ایسنا