سازمان لیگ فوتبال انگلیس از ابتلای شش فرد شاغل در این لیگ به ویروس کرونا پس از آغاز اولین مرحله از تمرینات گروهی خبر داد.

به گزارش تسنیم، پایگاه خبری لیگ برتر انگلیس اعلام کرد که روز سه‌شنبه پس از اجرای اولین فاز از تمرینات گروهی تیم‌های این لیگ، تست کرونای 6 تن فرد شاغل در فوتبال جزیره مثبت اعلام شده است.

در فاز اول تمرینات گروهی مطابق پروتکل پزشکی تعریف شد، مجموعاً 748 تست از تمام اعضای 20 تیم لیگ برتر گرفته شد که شش تای آنها مثبت از آب درآمده اما مشخص نیست که این تست‌ها متعلق به بازیکنان بوده، اعضای کادر فنی یا هر دو.

طبق مقررات مندرج در پروتکل پزشکی لیگ برتر اکنون تمام افرادی که تست کرونای آنها مثبت اعلام شده باید حداقل خودشان را به صورت انفرادی برای 7 روز قرنطینه کنند و اجازه بازگشت به تمرینات را ندارند.

تست کرونای این افراد در حالی مثبت اعلام شده که هنوز در انگلیس اجازه از سرگیری تمرینات گروهی دارای تماس فیزیکی میان بازیکنان داده نشده است.

قرار بود فاز دوم تمرینات تیم‌های لیگ برتری در این هفته آغاز شود اما مشخص نیست با اتفاقی که رخ داده این برنامه در موعد مقرر عملی شود.

طبق بیانیه منتشر شده در سایت لیگ برتر انگلیس، شش فرد مبتلا به کرونا عضو سه باشگاه هستند اما به دلایل محرمانه نام آنها فاش نشده است.

  • نویسنده :
  • منبع : تسنیم