19 دی: سخنگوی وزارت امور خارجه آذربایجان در واکنش به اظهارات مقامات کشورمان مبنی بر تحرکات مشکوک رژیم صهیونیستی در بخشی از خاک این کشور، باری دیگر با مطرح کردن ادعاهایی علیه ایران،‌ این موضوع را انکار کرد.
به گزارش روزنامه ینی شفق، لیلا عبدالله اوا،‌ سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان امروز در بیانیه‌ای مطرح کرد: توصیه ما به کسانی که دنبال تروریست‌ها هستند این است که نگاه دقیقی به اطراف خودشان بیاندازند.
عبدالله اوا گفت: متاسفانه وزارت امور خارجه ایران دست از کارزار توهین علیه آذربایجان بر نمی‌دارد. ما چنین اتهاماتی را مطلقا رد می کنیم.
او ادامه داد: ما این موضوع را در جنگ ۴۴ روزه نیز گفته بودیم و باری دیگر بر آن تاکید می‌کنیم که هیچ تروریستی در آذربایجان نیست. به طور کلی، به عنوان کشوری که از تروریسم رنج برده است، تروریست‌ها هیچ‌گاه جایی در آذربایجان نداشته اند.
عبدالله اوا به اظهاراتش علیه ایران ادامه داده و گفت: جای تعجب دارد که طی جنگ چنین اتهاماتی از سوی ایران مطرح نشده بود و چنین اتهاماتی تا زمانی که دولت جدید[ایران] پس از جنگ[قره باغ] روی کار نیامده بود، مطرح نشده بود.
او در ادامه مطرح کرد «کارزار ضد آذربایجان» به هیچ طریقی برای ایران سودمند نخواهد بود.
سخنگوی وزارت امور خارجه آذربایجان مدعی شد: ایران به این «اتهامات بی‌اساس» متوسل می‌شود چون باکو مانع ورود غیرقانونی کامیون‌های ایرانی به آذربایجان می‌شود و توانست مناطق اشغالی‌اش را از کنترل ارمنستان در بیاورد.

  • نویسنده :
  • منبع : ایسنا