19 دی: رییس پلیس راهور گفت: تا ۲ ماه آینده در سراسر کشور ۹ هزار تبلت و سه هزار دست افزار سپهر توزیع می شود و کروکی تصادفات الکترونیکی خواهد شد.
سردار سید کمال هادیانفر روز چهارشنبه افزود: کروکی الکترونیک در سال ۱۳۹۸ برای اولین بار مطرح شد و در سال ۱۳۹۹ اجرایی شد.
وی با بیان اینکه نرم‌افزار کروکی های الکترونیکی طراحی شد و به صورت آزمایشی در استان قم آغاز به کار کرد، گفت: با توافق صورت گرفته برای کروکی‌های الکترونی صحیح حق الزحمه عملیاتی پرداخت می شود.
رییس پلیس راهور از دولت خواست در کاهش تصادفات و توسعه انضباط ترافیکی پلیس را یاری کند.
هادیانفر افزود: سالانه یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در تصادفات جان خود را از دست می‌دهند این در حالی است که ۳۰دستگاه در توسعه انضباط ترافیکی در کشور و کاهش تصادف نقش دارند.
وی گفت: در دولت یازدهم، دوازدهم و دولت سیزدهم تاکنون جلسه شورای عالی ایمنی مدیریت ترافیک با حضور رئیس جمهور برگزار نشده است. آسیب تصادفات کمتر از کرونا نیست و اگر یک فرد در تصادف فوت کند ۵.۳ میلیارد تومان به طور مستقیم و غیر مستقیم به کشور زیان می‌رساند.
به گفته وی ۴۰ درصد تصادفات به موتورسیکلت سوران اختصاص دارد که بیشتر تصادفات در این حوزه جانی است، دومین دلیل تصادفات پس از مدیریت، موضوع راه است و حدود ۴۵ تا ۵۰ درصد فوتی‌ها در نقاط حادثه‌ خیز رخ می‌دهد.
رئیس پلیس راهور ناجا گفت:۳۵ میلیون وسیله نقلیه در کشور داریم و ۶۵ درصد از ناوگان عمومی ما امروز فرسوده است، ازسویی دیگر برخی قوانین منسوخ شده است و با توجه به فناوری‌های جدید باید به روزرسانی شود. برخی جرایم خودروها نیز بازدارنده نیست، چراکه الزامی برای پرداخت آن وجود ندارد.  
به گفته وی سالانه یک میلیون و ۲۰۰هزار تصادف در کشور رخ می‌دهد و باید شرایطی فراهم شود تا این آمار به حداقل برسد.  • نویسنده :
  • منبع :