19 دی: رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: طبق آخرین برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است تا پایان سال ۱۴۱۰ تمامی واحدهای مسکونی غیرمقاوم روستایی را در کشور مقاوم‌سازی کنیم.
اکبر نیکزاد روز شنبه در ادامه سفر به خراسان جنوبی در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند افزود: براساس این برنامه در سطح کشور جشن برگزار خواهد شد که حتی یک واحد مسکونی غیرمقاوم نخواهیم داشت.
وی گفت: استان خراسان جنوبی در بخش مقاوم‌سازی منازل روستایی چند درصد از متوسط کشوری عملکرد بیشتری داشته و انتظار این است که زودتر از استان‌های دیگر این کار مهم و اساسی را هم به سرانجام برساند.
رییس بنیاد مسکن کشور اظهار داشت: تاکنون نیمی از واحدهای مسکن روستایی کشور مقاوم‌سازی و نوسازی شده است و سالانه باید ۱۰ درصد واحدهای باقیمانده مقاوم‌سازی شود.
وی گفت: خراسان جنوبی در تهیه و اجرای طرح هادی روستایی و ایجاد فضای مناسب برای روستاییان هم عملکرد خوبی داشته است ولی بانک ماشین‌آلات استان باید تقویت شود.
نیکزاد افزود: خوشبختانه بنیاد مسکن در سطح کشور با بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و کمیته امداد امام خمینی (ره) برای ساخت مسکن محرومان و مسکن اقشار کم‌درآمد تعامل خوبی داشته و در این استان هم اقدامات خوبی انجام شده که طبق برنامه‌ریزی ما با همکاران قرار شده با رهنمودهای حضرتعالی کار شتاب بیشتری داشته باشد.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با فرمان تاریخی امام راحل ۲۱ فروردین سال ۱۳۵۸ به نام حساب ۱۰۰ امام پایه‌گذاری شد و شروع به کار کرد.
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: این نهاد در بیش از چهار دهه در سراسر کشور به‌خصوص در مناطق روستایی، کم‌برخوردار و مناطق حادثه‌دیده اعم از سیل و زلزله، منشا خیرات و برکات زیادی بوده است.
وی بیان کرد: در شهرها نیز بنیاد مسکن برای ساخت مسکن محرومان و مسکن اقشار کم‌درآمد فعالیت‌های بسیار خوبی داشته و امروز هم که رسیدگی به مناطق محروم و محرومیت‌زدایی جزو دغدغه‌های اصلی مقام معظم رهبری بوده، وظیفه بنیاد مسکن سنگین‌تر شده است.
نیکزاد گفت: برای انجام این وظیفه برنامه‌ریزی‌های خوبی انجام شده و برنامه‌ها در دست اقدام است.
وی به عملکرد مدیرکل سابق بنیاد مسکن خراسان جنوبی در مدت ۱۷ سال مسئولیت این نهاد در استان اشاره کرد و گفت: آسمانی‌مقدم کارنامه خوبی در خراسان جنوبی داشت و در ارزیابی‌های به عمل آمده جزو چند مدیرکل قوی و توانمند کشور ارزیابی شده است.
رییس بنیاد مسکن کشور افزود: چند دلیل باعث تغییر مدیریتی در استان شد از جمله اینکه لازم بود فضا برای جوان‌ترها فراهم شود و از آنجایی که معاونان قوی و توانمندی اینجا حضور داشتند لذا تصمیم گرفتیم با این جابه‌جایی فضای برای آنها باز شود.
وی با اشاره به انتصاب "علی‌اصغر آسمانی‌مقدم" به عنوان مدیرکل بنیاد مسکن استان مازندران اظهار داشت: به لحاظ اینکه در مازندران، نرخ زمین از تهران هم گران‌تر شده و سیل مسافران را در این استان داریم لذا باید مدیر توانمندی با نظر شورای مرکزی منصوب می‌شد که طبق ارزیابی‌ها وی بهترین گزینه دیده شد.
نیکزاد گفت: در مورد خراسان جنوبی بررسی‌های به عمل آمده از بین همکاران اداره کل نشان داد که همه معاونان قوی و توانمند و در حد مدیرکل بودند لذا مایه مباهات است که برای هر مسئولیت صدها جوان توانمند داریم پس در شورای مرکزی هم انتخاب سخت بود اما در نهایت "قاسم تنها" با ۲۵ سال سابقه خدمت و بیش از یک دهه حضور در معاونت عمران روستایی که به "مهندس خوش اخلاق" مشهور است به عنوان مدیرکل جدید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خراسان جنوبی انتخاب شد.

  • نویسنده :
  • منبع :